Ось як функціонуватиме закон, що регулює виплати для військовослужбовців, які опинилися в полоні або зникли безвісти: роз'яснення від правозахисниці.
Правозахисниця Людмила Денісова, яка очолює Український центр захисту прав людини, роз'яснила, яким чином будуть проводитися виплати відповідно до нового закону, що покращує систему фінансової підтримки для військовослужбовців, що стали військовими полоненими або зникли безвісти.
Цю інформацію вона поділилася під час ефіру на каналі Еспресо.
Станом на сьогодні, після набуття чинності закону, військовослужбовець отримає право скласти особисте розпорядження, в якому вказується, хто саме буде отримувати його фінансове забезпечення, в яких пропорціях, у разі його захоплення в полон, зникнення безвісти за обставин, або інтернування в нейтральній країні.
Ми знаємо, вже понад 60 тисяч зниклих безвісти за особливих обставин, тому зараз їм важко написати таке особисте розпорядження. Тому буде діяти такий порядок, що у відсутності такого розпорядження 50% грошового забезпечення буде розподілятися між дружиною, чоловіком, законними представниками малолітніх, неповнолітніх дітей військовослужбовця та батьками. 50% будуть залишатися на рахунку військовослужбовця, що правильно, на мій погляд, теж потрібно, щоб гроші залишалися у військовослужбовця, наприклад, коли він повернеться з полону і на реабілітацію відповідно, і на життя взагалі.
Якщо у військовослужбовця немає ні дружини, ні чоловіка, а також батьків, то 20% його фінансових активів розподіляються між повнолітніми дітьми та рідними братами і сестрами, законними представниками яких є сам військовослужбовець. У випадку, якщо військовослужбовець не залишив жодного особистого заповіту і у нього немає близьких родичів, які мають право на отримання грошового забезпечення, у ситуації, коли його визнають безвісти зниклим або померлим, ці кошти перейдуть до спадщини, - пояснила правозахисниця.
Ще не відомо, коли нові умови виплат почнуть діяти.