Юридичний портал

Якими можуть бути миротворчі зусилля в Україні: Зеленський поділився двома можливими варіантами.

Він підкреслив, що здійснення миротворчої місії стане можливим тільки після закінчення конфлікту.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що розгортання миротворчих сил в Україні можливе тільки після закінчення бойових дій, і окреслив два потенційні варіанти їхнього розташування.

"Все це буде в момент закінчення війни. Ви ж розумієте, просто свої війська направити в Україну для того, щоб їх втягнули у військові дії - ніхто ризикувати не буде ", - зазначив президент під час спілкування з журналістами.

Одночасно він підкреслив, що в рядах "коаліції рішучих" є "піднесені натури", які готові надіслати свої військові підрозділи в Україну.

Зеленський також зазначив, що існують два можливих сценарії для розміщення миротворчих сил в Україні.

"Це або великий контингент, або ж менший, який вказує на свою присутність," - роз'яснив президент.

Він зазначив, що збільшення чисельності військових стане необхідним у випадку відсутності "американського бекстопу" - тобто гарантій безпеки з боку Сполучених Штатів.

Інший підхід полягає у залученні меншої кількості миротворців, але з підключенням гарантії на кшталт п'ятої статті НАТО, суть якої полягає у тому, що напад на одну країну є нападом на усі країни-члени НАТО.

У минулому The Telegraph повідомляв, що у Великій Британії існують занепокоєння з приводу можливості того, що Росія може ініціювати судові переслідування західних миротворців в Україні через механізми прав людини. Джеймс Картлідж, тіньовий міністр оборони, закликав британського міністра оборони Джона Хілі розглянути можливість виходу з Європейської конвенції про права людини для військових місій.

Також The Times зазначило, що Європі буде складно набрати 25 000 військових для участі у "силах стримування" в Україні, оскільки її армії страждають від недоукомплектування та нестачі фінансування.

Читайте також