ЮНІСЕФ відзначає різке збільшення кількості дітей, які постраждали в Україні.

Кількість дітей, які загинули або отримали поранення протягом останніх трьох місяців, зросла в три рази.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні оприлюднила останні перевірені дані, які свідчать про значне зростання дитячих жертв, а також про зростання ризиків для дітей, які поєднують онлайн-вплив зі смертельними наслідками офлайн.
За підтвердженими даними, у період з 1 березня по 31 травня 2025 року в Україні загинули або були поранені 222 дитини. Це втричі більше, ніж у попередньому кварталі (73 випадки). Найбільше постраждалих зафіксовано у квітні -- 97 дітей, що стало найвищим щомісячним показником з червня 2022 року. Про це повідомили ЮНІСЕФ та Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Руйнування та пошкодження медичних закладів, освітньої інфраструктури, мереж водопостачання та електропостачання, а також безпечних місць для ігор -- все це впливає на дітей сьогодні та в майбутньому. Водночас, інтенсивні бойові дії в районах північно-східних та східних регіонів продовжують призводити до хвиль внутрішнього переміщення та зростання гуманітарних потреб, включаючи грошову допомогу, предмети першої необхідності, а також підтримку у сфері психічного здоров'я, психосоціальної та ширшої підтримки дітей.
З'являються нові виклики для дітей, адже сучасні конфлікти поєднують небезпеки в інтернеті з фатальними наслідками в реальному житті. Залучення дітей через онлайн-інструменти для виконання завдань в Україні, таких як атаки на військові об'єкти, саботаж чи збори інформації, викликає серйозне занепокоєння і ставить під загрозу їхню безпеку та благополуччя.
Мова йде про залучення підлітків до виконання диверсійних завдань або збору розвідданих під впливом інтернет-ресурсів. Згідно з інформацією місії ООН, внаслідок цих дій загинули щонайменше двоє молодих людей, а один отримав поранення. Українські правоохоронні органи повідомляють про затримання 103 дітей – 91 хлопця та 12 дівчат. З них щонайменше семеро наразі перебувають у місцях позбавлення волі.
"В Україні триває безперервна боротьба за дітей," -- підкреслила регіональний директор ЮНІСЕФ у Європі та Центральній Азії Регіна Де Домінічіс. Вона зазначила, що ситуація стала вкрай критичною: під загрозою опинився кожен аспект життя дітей, включаючи їхню безпеку, здоров'я, освіту та психологічний стан.
ЮНІСЕФ підкреслила, що діти, залучені до збройних конфліктів, повинні сприйматися як жертви, а не як правопорушники. Організація закликає уряди забезпечити дітям можливість доступу до судових процесів, які враховують їхні потреби, а також до програм rehabilitaції і соціальної допомоги.
Нагадаємо, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Елла Лібанова заявила, що кожен місяць війни -- це нові демографічні втрати для України. Лібанова вважає, що закінчення війни може спровокувати нову хвилю еміграції, але й зараз люди намагаються вивезти дітей з небезпечних регіонів за кордон. І невідомо, чи повернуться ці діти у майбутньому в Україну.