Юридичний портал

Конфлікти в Сирії: глава держави повідомив про спроби залучити країну до цивільних заворушень.

Лідер Сирійської Республіки в своїй промові, яка була показана на національному телебаченні та розміщена в соціальних мережах, оголосив про намір покарати кожного, хто зловживає своїми повноваженнями.

Шараа, чий повстанський рух скинув режим Асада в грудні минулого року, звинуватив прихильників колишнього президента та деякі невизначені іноземні держави в намаганнях спровокувати заворушення в Сирії.

"Сьогодні, в цей вирішальний час, ми стикаємося з новими загрозами – спробами залишків старого режиму та їхніх зарубіжних союзників розпалити конфлікти та втягнути нашу націю у громадянську війну, прагнучи розділити її і підірвати її єдність та стабільність," - зазначив він.

За словами Шараа, влада Сирії притягне до відповідальності "з повною рішучістю" всіх, хто причетний "до кровопролиття цивільних осіб, жорстоко поводиться з цивільними особами, перевищує повноваження держави або використовує владу для особистої вигоди".

«Ніхто не стоятиме вище за закон», - підкреслив виконувач обов'язків президента у своєму відеозверненні, після того як закликав до єдності національної.

Офіс тимчасового президента Шараа оголосив про формування незалежної комісії, яка займеться розслідуванням конфліктів між сторонами та випадків вбивств.

Нагадаємо, що минулого року Асад втік до Росії після того, як повстанці, очолювані сунітським ісламістським угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам", скинули його владу. Цей поворот подій став завершенням десятиліть жорстоких репресій і руйнівного конфлікту в країні.

Тим часом є інформація про те, що кілька з найближчих радників та союзників поваленого диктатора залишаються в Сирії.

Західні нації, арабські країни та Туреччина надали підтримку сирійським опозиціонерам, тоді як Іран, Росія та збройні групи, що мають лояльність до Тегерана, стали на бік Асада у війні, що охопила країну.

Після повалення Асада групи, яких підтримує Туреччина, вступили в зіткнення з курдськими силами, які контролюють більшу частину північно-східної Сирії.

За інформацією агентства Reuters, Ізраїль здійснив окремі авіаудари по військовим цілям у Сирії та звернувся до США з проханням сприяти "утриманню Сирії в ослабленому стані".

Після падіння режиму Асада настало певне затишшя, проте нещодавно знову почалися збройні конфлікти. Відомо, що насильство стало активніше на фоні репресій, які здійснюються новою владою Сирії проти повстанців, що належать до алавітської секти (колишній диктатор представляв цю шиїтську релігійну групу).

Згідно з інформацією, наданою Сирійською обсерваторією з прав людини, упродовж двох днів збройних зіткнень загинуло більше тисячі людей. Серед них 745 осіб були цивільними, 125 - представниками сирійських сил безпеки, а також 148 - бойовиками, що підтримують режим Асада.

Сирійське державне інформаційне агентство SANA повідомило в неділю про виявлення масової могили поблизу Кардахи, рідного міста президента Асада, в якій знаходилися тіла нещодавно загиблих працівників силових структур.

Згідно з думкою західних аналітиків, в Сирії напади набули характеру вбивств алавітів як акти помсти. Це пов'язано з тим, що представників цієї гілки шиїтського ісламу вважають прихильниками поваленого диктатора, і їхня спільнота "вважається відповідальною за жорстокості, вчинені Асадом під час конфлікту з переважно сунітським населенням Сирії".

Раніше інформаційне агентство Reuters з посиланням на сирійські служби безпеки повідомило, що інтенсивність бойових дій у містах Латакія, Джабла та Баніяс знизилася. Тим часом правоохоронці проводили обшуки в прилеглих гірських районах, де, за оцінками, могли ховатися близько 5000 прихильників Асада, які виступають проти уряду.

Читайте також