Зеленський охарактеризував санкції як важливий інструмент для досягнення миру.

Чим сильнішим буде тиск на Росію, тим більше у Москви виникне підстав для досягнення справжнього миру, підкреслив президент.
Україна закликає до включення нових санкцій проти російської нафти, енергетичної інфраструктури, банківських установ та фінансових механізмів у 18-й пакет санкцій Європейського Союзу. Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський після зустрічі з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у вівторок, 20 травня.
Зеленський розповів, що з фон дер Ляєн обговорив підготовку 18 санкційного пакету Євросоюзу.
"Нафта з Росії, енергетична торгова інфраструктура, банківські установи та фінансові механізми – це ті сфери, які завдають найбільшого удару по Росії, а отже, приносять найбільшу користь світовій спільноті. Щиро дякую всім, хто підтримує ідею посилення санкцій та ухвалює рішучі кроки", – зазначив він.
Зеленський і фон дер Ляєн також грунтовно обговорили їхню недавню бесіду з президентом США Дональдом Трампом, а також спільні дипломатичні зусилля з партнерами.
"Президент підкреслив: 'Європа повинна діяти злагоджено, і ми максимально координуємо всі етапи процесу'."
Нагадаємо, що сьогодні Європейський Союз затвердив 17-й пакет санкцій щодо Росії. Цей пакет націлений на майже 200 суден "тіньового флоту" Москви, а також охоплює російські гібридні загрози і порушення прав людини.
Раніше стало відомо, що Європейський Союз має намір запропонувати міністрам фінансів держав G7 зменшити чинну граничну ціну на російську нафту. За інформацією ЗМІ, нова пропозиція передбачає встановлення ціни на рівні 50 доларів за барель. На даний момент ця цінова межа також дорівнює 50 доларам.