Зеленський підписав укази, що передбачають узгодження українських санкцій з європейськими пакетами: кого це торкнеться.
Президент України Володимир Зеленський 8 липня підписав одразу три рішення Ради національної безпеки та оборони про синхронізацію українських санкцій з останніми санкційними пакетами Європейського Союзу. Також глава держави наказав Міністерству закордонних справ поінформувати про це відповідні органи ЄС, США та інших держав.
Виконання та контроль за ефективністю обмежувальних заходів буде проводитися Кабінетом Міністрів у співпраці з Службою безпеки та Національним банком України. Відповідна інформація міститься в президентських указах №471, 472 та 473.
Уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк повідомив OBOZ.UA, що мова йде про узгодження українських санкцій з 15-м, 16-м і 17-м пакетами, прийнятими Євросоюзом.
15-й пакет санкцій охопив фізичних та юридичних осіб із Росії, Білорусі, Китаю та інших країн. Серед фігурантів - російський льотчик Олександр Азаренков, причетний до удару по лікарні "Охматдит", і виробник бойових роботів ТОВ "Гуміч".
Шістнадцятий пакет санкцій стосується осіб і організацій з Росії, Китаю, Туреччини та інших держав. У список потрапили Центр "ВОЇН", що займається військово-патріотичним вихованням на анексованих територіях, а також ТОВ "Південний флот", яке здійснює перевезення російської нафти за допомогою нелегального флоту.
17-й пакет санкцій охоплює підприємства з Росії, Китаю, Туреччини та інших держав. Зокрема, під обмеження потрапила золотодобувна компанія "Петропавловськ" та китайська компанія Skywalker Technology Co. Ltd, яка веде діяльність у сфері виробництва дронів для Росії.
Нагадаємо, що Україна наголошує на важливості повної синхронізації санкцій між усіма партнерами санкційної коаліції. Тож 1 липня Україна синхронізувала свої санкції з 9-м, 10-м, 11-м, 12-м, 13-м та 14-м санкційними пакетами Євросоюзу проти Росії та запровадила обмеження щодо 403 фізичних осіб і 188 компаній. Це стало першим випадком гармонізації українського санкційного режиму з європейським.
Укази стосувалися осіб, причетних до порушення прав людини в Білорусі, в Ірані, а також причетних до військової підтримки Росії у війні проти України.
Як повідомляло OBOZ.UA, сьогодні Україна запровадила санкції щодо деяких китайських компаній. Ці обмеження стосуються підприємств, чиї елементи були виявлені в безпілотниках Shahed, які були збиті 4 липня.
Санкції вплинули, зокрема, на такі компанії, як Central Asia Silk Road International Trade (Тяньцзінь), Suzhou Ecod Precision Manufacturing Co (Сучжоу), Shenzhen Royo Technology Co (Гонконг), Shenzhen Jinduobang Technology Co (Шеньчжень) та Ningbo Benin Machine Tool Co (Нінбо).