Юридичний портал

Журнал Time представив на своїй обкладинці зображення, яке нагадує про дітей з України, викрадених Росією.

Впливовий американський щотижневий журнал Time присвятив обкладинку нового випуску трагедії тисяч українських дітей, викрадених Росією. У виданні зазначили, що події останнії місяців посилюють побоювання того, що ці діти можуть ніколи не повернутися на Батьківщину.

Обкладинка журналу Time з'явилася на офіційній сторінці в мережі X в четвер, 17 липня. "Викрадення. Російські військові викрали тисячі дітей з України. Боротьба за їх повернення", - йдеться в підписі до зображення.

У публікації вказується, що за останні кілька місяців питання долі викрадених українських дітей стало менш помітним у контексті мирних переговорів, що викликало в Україні занепокоєння щодо ймовірності їхнього повернення додому.

Одночасно на сторінках журналу Time з'явився матеріал, написаний журналістом Савіком Шустером, під назвою "Секретна війна за зниклих дітей України".

У статті підкреслюється, що чим більше часу викрадені українські діти проводять у Росії, тим важче буде їх повернути та інтегрувати назад у суспільство. З часом вплив російської пропаганди та індоктринації стає все більш помітним.

Ця публікація описує долю 11-річного Сергія, котрий перестав спілкуватися з ріднею в Україні після того, як провів кілька місяців у прийомній родині в Росії.

"Вони повністю промили йому мозок. Вони переконали його, що Україна була зруйнована, що він помре з голоду, якщо повернеться", - розповіла Шустеру старша сестра дитини Ксенія Колдіна після того, як їй вдалося привезти його додому.

З початку війни в Україну повернулися близько 1200 дітей, які були викрадені. Це стало можливим, в основному, завдяки рішучим діям їхніх близьких та гуманітарних організацій, як зазначається в статті.

У червні українські представники в Стамбулі звернулися до Російської Федерації з проханням повернути ще 339 дітей. Вони висловили сподівання, що Кремль розгляне це як простий шлях для зміцнення довіри та прояву добрих намірів у контексті мирних перемовин.

Проте, згідно з інформацією з Києва, в цілому потрібно повернути 19 546 дітей.

Як повідомляв OBOZ.UA, 16 липня керівник Офісу президента Андрій Єрмак у Києві обговорив зі спецппосланцем США Кітом Келлогом масові порушення прав людини з боку РФ. Йшлося і про депортацію українських дітей, а також про утримання цивільних українців на тимчасово захоплених територіях і в Росії.

Читайте також