Юридичний портал

Зменшення вікового порогу для призову: Лубінець поділився ризиками для України в майбутньому - Новини bigmir)net

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив негативне ставлення до зниження віку для призову на військову службу до 18 років. Про це Дмитро Лубінець заявив в інтерв'ю "Украинскій правді"

Також читайте: Верховна Рада відмовилася виключити Юрія Бойка з комітету з прав людини.

"Якщо ми втратимо і цих молодих людей, які не мають сімей чи дітей, це призведе до відсутності майбутнього для нашої країни. На мою думку, в Україні все ще є значна кількість чоловіків у віці від 30 до 45 років. Це та категорія громадян, яка є найбільш здатною до військових дій і, напевно, має взяти на себе цю відповідальність," - підкреслив він.

На його думку, якщо забрати на службу всіх молодих людей цього віку, це може поставити під загрозу майбутнє України. Лубінець також зазначив, що його офіс отримав майже 4 тисячі скарг на дії Територіальних центрів комплектування (ТЦК) і Служби призову (СП) за 2024 рік. Українці вважають, що співробітники цих установ часто порушують їхні права.

Він поділився, що в окремих ситуаціях, завдяки його участі, були організовані додаткові засідання Військово-лікарської комісії (ВЛК). Це дозволило виявити хвороби у громадян, яких раніше визнали абсолютно здоровими. У таких випадках людей мобілізували, але вони виконували службу лише в тилу, де їм пропонували відповідні посади.

За інформацією омбудсмена, Закарпаття є одним з тих регіонів, де фіксується найвища кількість скарг на діяльність ТЦК та СП. У той же час, в інших областях, як-от у Кропивницькому, таких звернень значно менше, і більшість із них не знаходять підтвердження.

Читайте також: У ДБР підтвердили затримання голови КРАІЛ Івана Рудого: зв'язки з РФ та наркотики

"На мою думку, все залежить від компетентності обласного керівника ТЦК. Важливо, щоб ця особа була професіоналом, здатним організувати роботу таким чином, щоб забезпечити проведення мобілізації без порушення прав людини. Якщо ж такі випадки все ж виникають, необхідно, щоб їх вирішення відбувалося максимально оперативно. Цього року ми отримали більше звернень від діючих військових стосовно дій їхніх командирів та безпосередніх керівників. Я мав особисту розмову з керівництвом Міністерства оборони, і на основі цього були зроблені певні висновки. Міністр активно реагує на наші звернення та пропозиції", - підкреслив Лубінець.

Нагадуємо, що Верховна Рада ухвалила ініціативу щодо створення Єдиного реєстру військовослужбовців Збройних сил України. Законопроєкт №12066, який було прийнято, передбачає формування цього реєстру, до якого увійдуть електронні ідентифікатори для військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту.

Читайте також