Юридичний портал

Arzinger: Держава несе фінансові витрати через процвітання недобросовісної конкуренції в Україні

Arzinger: Держава несе фінансові витрати через процвітання недобросовісної конкуренції в Україні
Значне поширення в Україні проявів недобросовісної конкуренції призводить до того, що держава несе фінансові втрати у вигляді неотримання податків та зборів. І ці цифри можуть сягати мільярдів гривень. Таку думку висловив адвокат Олексій Ясінський.

В Україні процвітають такі поняття, як недобросовісна конкуренція у сфері інтелектуальної власності, піратство та торгівля контрафактною продукцією, порівняльна реклама, прояви дискредитації на ринку, порушення прав на комерційну таємницю, порушення економічної конкуренції, порушення порядку концентрації суб’єктів господарювання, демпінгові або картельні змови, узгоджені дії на ринку та зловживання монопольним становищем, створення бар’єрів для виходу на ринок нових учасників тощо.

Всі ці аспекти так чи інакше мають вплив не тільки на учасників ринкових відносин, їх бізнес становище та фінансові результати, але й на загальний клімат в державі, її інвестиційну привабливість, сприйняття іноземним бізнес середовищем. Більше того, фінансові втрати несе як бізнес, так і держава.

Безумовно, державні органи, такі як МВС, ДМС, АМК тощо ведуть активну боротьбу з вищезазначеними явищами та виступають регуляторами ринку. Разом з цим, їх боротьба може бути посилена і з боку недержавних утворень, що можуть стати зв’язуючою ланкою між такими державними органами та представниками громадськості та бізнесу.

За словами Олексія Ясінського,  за підтримкою іноземного партнера – Міжнародної Ліги Конкурентного Права (LIDC, Швейцарія), активно розвертає свою активність в Україні Асоціація протидії недобросовісній конкуренції. Таке співробітництво безумовно   дасть можливість застосувати в Україні міжнародний досвід у цій сфері. Метою даної організації є сприяння розвитку добросовісних конкурентних відносин  на національному і міжнародному рівні, боротьба з торгівлею контрафактним товаром та продукцією, що імпортується до України поза офіційними дилерськими каналами, боротьба з підробками та піратством,  створення та кодифікації правил чесної торгівлі та конкуренції у відповідних галузях.

«Враховуючи складну ситуацію у цій сфері в Україні та великий спектр проблем, на сьогоднішній день українська економіка – це великий простір для роботи аналогічних структур», - коментує Олексій Ясінський.


Читайте також