Юридичний портал

У Мінську обговорили актуальні питання конкурентної політики країн-учасниць СНД

У Мінську обговорили актуальні питання конкурентної політики країн-учасниць СНД
16 – 18 квітня 2013 року делегація Антимонопольного комітету України на чолі з Головою Комітету Василем Цушком представила Україну на засіданнях Міждержавної ради з антимонопольної політики з питань конкурентної політики у м. Мінськ (Республіка Білорусь).

У рамках діяльності МРАП у місті Мінськ проводились 22-ге засіданні Штабу зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства в державах-учасницях СНД та 38-ме засідання МРАП за участю делегації Комітету та конкурентних відомств країн СНД.

16 квітня на засіданні Штабу зі спільних розслідувань порушень антимонопольного законодавства держав-учасниць СНД першим питанням порядку денного було підведення підсумків Робочої групи з дослідження питань ціноутворення на ринках нафти та нафтопродуктів і способів їх функціонування. Ключовим напрямком подальшої роботи визначено реалізацію програми «Платформа з обміну інформацією», яка створена з метою обміну базовою інформацією між конкурентними відомствами країн-учасниць Робочої групи. Зазначений напрямок було схвалено на 38-му засіданні Міждержавної ради з антимонопольної політики.

Надзвичайно актуальним було обговорення питання щодо використання суб’єктами господарювання традиційних «радянських» знаків, зареєстрованих як знаки для товарів і послуг на території Російської Федерації. Учасники засідання висловили думку, що більшість товарів, які підпадають під заборону імпорту до РФ, мають багатолітню історію, власну рецептуру та відомі далеко за межами СНД. У свою чергу Василь Цушко запропонував скласти перелік традиційних (радянських) назв, що з’явилися за часів Радянського Союзу, а також перелік спірних традиційних назв, що були зареєстровані окремими підприємствами за часів СРСР на теренах країн СНД в якості торговельних марок. Також Голова Комітету висловив позицію Антимонопольного комітету України, яка полягає у тому, щоб вважати правомірними дії підприємств, які почали випускати продукцію з традиційними «радянськими» знаками до1992 року за умови незмінної рецептури.

Крім того, було обговорено актуальні питання конкурентної політики з представниками конкурентних відомств держав-учасниць СНД, зокрема, створення та функціонування систем моніторингу й аналізу цін на продукти харчування, а також розглянуто Доповіді «Про стан конкуренції на товарних ринках лікарських засобів держав-учасниць СНД». На цих засіданнях було окреслено фактори, спільні для майже всіх держав СНД, що суттєво впливають на стан конкуренції на ринках лікарських засобів, та прийнято рішення про продовження спільної роботи з дослідження стану конкуренції на ринках лікарських засобів і уточнено напрямки цієї роботи, зокрема з питань обміну інформації між конкурентними відомствами.

Також делегація Комітету ознайомилась з пропозиціями конкурентних відомств держав-учасниць СНД щодо проведення спільних досліджень інших актуальних ринків та взяла участь в обговоренні шляхів подальшого розвитку двосторонніх відносин у сфері захисту конкурентної політики та законодавства. Досвід, отриманий за результатами засідань, сприятиме подальшому вдосконаленню діяльності Антимонопольного комітету України при вирішенні завдань, пов’язаних зі створенням ще більш привабливого інвестиційного середовища та впровадженням програми економічних реформ.



Читайте також