Юридичний портал

Чотирнадцять держав звернулися до Європейської комісії з вимогою вжити дій щодо Угорщини у зв'язку з її рішенням заборонити ЛГБТ-прайд.

Декілька держав-членів Європейського Союзу прагнуть, щоб Європейська комісія вжила рішучих дій проти Угорщини у зв'язку з ініціативою прем'єр-міністра Віктора Орбана заборонити майбутні святкування ЛГБТ-прайду в Будапешті.

Цю інформацію містить спільна заява, з якою ознайомився журнал Politico, повідомляє "Європейська правда".

У заяві, координованій міністерством закордонних справ Нідерландів, 14 країн закликають Брюссель "негайно в повному обсязі використати всі наявні засоби правового регулювання", щоб змусити Будапешт відмовитися від заборони прайду.

"Ми висловлюємо свою серйозну тривогу з приводу цих подій," - зазначено в листі, який підписали представники Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Португалії, Словенії та Швеції.

У документі підкреслюється, що ряд угорських законодавчих актів, які під виглядом захисту дітей вводять штрафи для організаторів і учасників ЛГБТК+ заходів, "порушують основні принципи людської гідності, свободи, рівності та поваги до прав людини, закріплені в статті 2 Договору про Європейський Союз".

У цьому документі не зазначено, які конкретно кроки повинні бути зроблені Брюсселем. Проте очевидним рішенням могло б стати запровадження так званих "тимчасових заходів" проти Угорщини, що є аналогом судових обмежень Європейського Союзу щодо уряду, спрямованих на уникнення шкоди. У цьому контексті це могло б включати зобов'язання Будапешта забезпечити проведення прайду.

18 березня парламент Угорщини ухвалив законопроєкт про заборону прайду в Будапешті. Згідно з ним, заборонено проводити акції, які пропагують "гомосексуалізм" і "зміну статі".

Цей крок вписується в анти-ЛГБТ-політику прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та його партії "Фідес". Однак підготовка до 30-го маршу, який планується 28 червня, все ще триває.

А 26 травня поліція Будапешта заборонила проведення 1 червня маршу проти гомофобії та трансфобії, посилаючись на ухвалені поправки до Основного закону, де передбачений захист дітей від "гей-пропаганди".

Поправка стверджує, що "захист прав дітей" може виправдати обмеження свободи зібрань - йдеться насамперед про заходи, які організовують представники ЛГБТК+. Рішення поліції Будапешта не може бути оскаржене.

Читайте також