Боррель виступив з пропозицією призупинити переговори між ЄС та Ізраїлем у зв'язку з подіями в Газі, повідомляє Reuters.
Західні медіа отримали лист, у якому повідомляється про ініціативу Борреля до Європейського Союзу призупинити політичні переговори з Ізраїлем, посилаючись на питання дотримання прав людини в Газі.
Окрім цього, чотири дипломати підтвердили цю інформацію агентству Reuters.
Лист, що містить важливу інформацію, був направлений міністрам закордонних справ ЄС у середу, напередодні їхньої зустрічі, запланованої на наступний понеділок. У цьому документі Боррель підкреслив свою "глибоку тривогу щодо можливих порушень міжнародного гуманітарного права в Газі".
Крім того, керівник європейської дипломатії зазначив у своєму листі, що "в даний час ці питання не отримали належної уваги з боку Ізраїлю".
Зазначено, що політичний діалог закріплений у більш широкій угоді, яка відкриває нову сторінку у відносинах між Європейським Союзом та Ізраїлем, включаючи розгалужені торговельні зв'язки, що стартували в червні 2000 року.
"Беручи до уваги наведенні вище аргументи, я пропоную Європейському Союзу активувати статтю, що стосується прав людини, з метою призупинення політичних переговорів з Ізраїлем," - такі слова наводить Reuters, цитуючи Борреля у його листі.
Важливо зазначити, що для призупинення такого діалогу необхідно отримати одностайну згоду всіх 27 держав-членів Європейського Союзу, що, за оцінками дипломатів, є малоймовірним.
Також у матеріалі зазначається, що декілька країн-членів блоку висловили заперечення, коли високий представник ЄС повідомив послів у Брюсселі про цю пропозицію в середу, розповіли трійка дипломатів на умовах анонімності, повідомляє Reuters.
За інформацією одного з дипломатів, ініціатива Борреля спрямована на те, щоб надіслати "вагомий сигнал" щодо занепокоєння поведінкою Ізраїлю під час війни.
Ініціатива Борреля стане темою обговорення на зустрічі міністрів закордонних справ держав ЄС, що відбудеться під його головуванням напередодні завершення його п'ятирічного терміну на цій посаді.
За даними Управління Організації Об'єднаних Націй з прав людини у заяві минулого тижня, майже 70% загиблих під час війни у Секторі Газа були жінками та дітьми. Відомство ООН засудило те, що воно назвало "систематичним порушенням фундаментальних принципів міжнародного гуманітарного права".
Своєю чергою в Ізраїлі заявили, що категорично відкидають цю доповідь.
Ізраїльські збройні сили запевняють, що їхні дії відповідають принципам розрізнення та пропорційності, при цьому перед кожним заходом проводиться детальний аналіз можливих ризиків для цивільного населення.