Будапешт висловив обвинувачення на адресу українських співробітників ТЦК у "вбивстві угорця": відповідь Збройних сил України.

Цю інформацію оприлюднено РБК-Україна, посилаючись на допис заступника міністра закордонних справ Угорщини Леванте Мадяра у Facebook, а також на повідомлення Сухопутних військ ЗСУ в Telegram.
За інформацією Мадяра, українського посла в Угорщині Федора Шандора, його викликали до Міністерства закордонних справ після інциденту, в якому працівники ТЦК нібито побили угорця на Закарпатті. Згідно з повідомленнями, чоловік "помер від отриманих травм".
"Обурливо і неприпустимо - бити до смерті людину, тим паче угорця, тільки тому, що він не хотів іти на війну і не хотів брати участь у безглуздій бійні", - написав чиновник.
Він додав, що працівники ТЦК нібито били чоловіка залізним прутом після затримання, затягли до фургона і відвезли до призовного центру.
"Родичам угорця запевнили, що все в порядку, проте затриманий врешті-решт помер від отриманих травм. В Україні угорець був убитий лише за те, що відмовився брати участь у війні", - зазначає Мадяр.
Угорські медіа повідомляли, що мова йде про Йосипа Шебештена.
У Сухопутних військах підкреслили, що Йосип Йосипович Шебештень був українцем. Він був мобілізований 14 червня цього року після успішного проходження медичної комісії.
15 червня чоловіка відправили до однієї з військових частин для проходження підготовки. Проте вже 18 червня він вирішив самовільно покинути частину, не взявши з собою зброю.
24 червня Шебештень особисто прийшов до відділення екстреної медичної допомоги Берегівської центральної районної лікарні. Лікарі діагностували у нього гостру реакцію на стрес. Чоловіка госпіталізували до обласного психіатричного закладу в місті Берегове. За даними медичної картки стаціонарного хворого, під час обстеження не було виявлено жодних тілесних ушкоджень.
Висновок медиків свідчить, що причиною смерті чоловіка, яка настала 6 липня, стала тромбоемболія легеневої артерії. При цьому слідів насильства на тілі Шебештеня не виявили.
"Ми абсолютно заперечуємо будь-які припущення щодо примусової мобілізації, жорстокого ставлення або порушення прав людини з боку ТЦК і СП або інших представників Збройних сил України", - зазначили у Сухопутних військах.
Вони зазначили, що готові до відкритого дослідження обставин події та дотримуються принципу невтручання у внутрішні справи інших країн.