Юридичний портал

Європейський суд з прав людини почав активніше розглядати справи, пов'язані з політичними вбивствами, здійсненими за участю Росії, повідомляє Міністерство юстиції.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) опублікував дані про процес слухання справи "Україна проти Росії (ІХ)", яка вивчає системну практику політичних убивств, що здійснюються Російською Федерацією.

Цю інформацію у Телеграмі оприлюднило Міністерство юстиції України, повідомляє Укрінформ.

"У лютому 2021 року Україна ініціювала цю міждержавну справу. Уряд звертається до Європейського суду з прав людини з проханням визнати наявність політики фізичного усунення осіб, яких російська влада вважає загрозою, як на території країни, так і за її межами. Це є серйозним порушенням статті 2 Конвенції про захист прав людини, що гарантує право на життя", - зазначається у заяві.

Відомо, що Міністерство юстиції продовжує активно займатися всіма чотирма міждержавними справами проти Російської Федерації, які розглядаються в Європейському суді з прав людини. Наприклад, у рамках першої справи були представлені 24 випадки замахів і вбивств, які відбулися в період з 2003 по 2020 рік на території різних країн.

"В якості прикладу та доказів існування цієї російської "адміністративної практики" (усунення загроз Росією - ред.) ми детально описали 24 резонансні випадки замахів та замовних вбивств як громадян України, так й іноземців, що відбувалися на території України, Росії, інших держав-членів Ради Європи та за межами Європи протягом 2003-2020 років", - зазначила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

В Мін'юсті додали, що ЄСПЛ запросив Російську Федерацію надати свої коментарі щодо прийнятності та суті справи.

"Польща та Литва приєдналися до справи в якості третіх сторін. Європейський суд з прав людини також надіслав запити до урядів Австрії, Болгарії, Німеччини, Латвії, Чорногорії та Сполученого Королівства, просячи їх надати інформацію щодо розслідувань конкретних інцидентів, на які Україна посилається в своїх аргументах як на приклади системної практики політичних вбивств", - зазначили у міністерстві.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство юстиції проведе детальний аналіз рішення Європейського суду з прав людини у справі "Вячеславова проти України", яке було оприлюднене 13 березня.

Читайте також