Юридичний портал

Гельсінська комісія США визнана в Росії небажаною організацією і підпадає під заборону на території цієї країни.

За сприяння та співпрацю з організацією росіяни зазнають кримінального переслідування.

У Російській Федерації Гельсінська комісія США потрапила до переліку "небажаних організацій". Цю установу заснував уряд США з метою сприяння міжнародній співпраці в сфері прав людини, військової безпеки та економічних відносин.

Генеральна прокуратура оголосила про заборону її діяльності в Росії. За сприяння і співпрацю з організацією росіяни будуть піддаватися кримінальному переслідуванню, повідомляє Радіо Свобода.

Гельсінська комісія США, офіційно відома як "Комісія з безпеки та співробітництва в Європі", була заснована у 1976 році. Її основна мета полягає у моніторингу дотримання країнами Гельсінських угод, укладених у 1975 році, які стосуються співпраці та забезпечення територіальної цілісності й суверенітету держав. Ці угоди були підписані лідерами 35 країн, серед яких були всі європейські держави того часу, за винятком Албанії, а також США та Канада.

Закон про небажані організації діє в Росії з 2015 року. Робота структур, які влада вносить до відповідного реєстру, у країні заборонена. За участь у діяльності небажаної організації загрожує штраф, а в разі повторного епізоду - до чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, згідно із законом про "небажані організації" в Росії, "небажаною" може бути визнано іноземну або міжнародну неурядову організацію, яка "становить загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності та безпеці". Насправді це інструмент боротьби з інакомисленням, а формулювання, що саме можна вважати участю і загрозою, у законі розпливчасте.

Одночасно у звіті Гельсінкської комісії зазначалося, що Сполученим Штатам слід переосмислити свою політику щодо Росії, відмовившись від холодно-військового статусу-кво у двосторонніх відносинах і визнати Москву "постійною" загрозою для світової безпеки.

Читайте також