Китай і Нідерланди прагнуть зміцнити свої відносини в контексті "світових викликів".

Китай та Нідерланди 22 травня, у четвер, оголосили про своє бажання розвивати співпрацю та комунікацію у відповідь на "глобальні виклики", акцентуючи на необхідності зміцнення зв'язків між Китаєм і Європейським Союзом.
Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на спільну заяву країн, передає "Європейська правда".
Під час зустрічі в Пекіні міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив своєму колезі Каспару Вельдкампу, що Китай готовий сприяти розвитку відносин між Китаєм і ЄС та відновленню світової економіки.
"Китай має намір активізувати спілкування та взаємодію з Нідерландами, а також розширити практичну співпрацю," - підкреслив він.
Вельдкамп, в свою чергу, підкреслив, що Європейський Союз і Нідерланди "мають намір співпрацювати з Китаєм для подолання глобальних викликів, з якими ми стикаємося".
"Я сподіваюся, що цей візит стане можливістю для нас знайти нові шляхи зміцнення співпраці в сферах, таких як зміна клімату, перехід до екологічно чистої економіки, підтримка багатосторонніх відносин і захист прав жінок", - підкреслив міністр Нідерландів.
Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Шуф висловив сподівання на можливу поїздку до Китаю в кінці року, зазначив Вельдкамп.
Упродовж останніх місяців відбулося пожвавлення контактів між Європейським Союзом та Китаєм. У середині квітня прем'єр Іспанії Педро Санчес здійснив візит до КНР, а нещодавно комісар ЄС з торгівлі Марош Шефчович провів переговори з представниками Китаю. У липні запланована зустріч на високому рівні між ЄС і Китаєм.
Нещодавно Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії, висловила думку про те, що країни прагнуть налагодити співпрацю з надійними торговими партнерами в Європі, особливо після введення загальних торгових тарифів адміністрацією Трампа.
22 квітня міністр закордонних справ КНР Ван Ї провів бесіду з британським колегою Девідом Леммі, під час якої обговорили питання "безкарного одностороннього тиску" на міжнародній арені.
Нещодавно в медіа з'явилася інформація про те, що Китай планує скасувати санкції, накладені на п'ятьох діючих і колишніх членів Європейського парламенту, які виступали з критикою щодо порушень прав людини в країні. Це може сприяти відновленню торговельних переговорів.
На початку травня лідер Китаю Сі Цзіньпін оголосив про готовність своєї країни до співпраці з керівниками Європейського Союзу.