Юридичний портал

Балтійські держави впровадили національні обмеження проти Іванішвілі та кількох грузинських чиновників.

Протестна акція біля грузинського парламенту 29 листопада 2024 року.

Литва, Латвія та Естонія запровадили обмеження щодо голови правлячої партії Грузії "Грузинська мрія" Бідзіни Іванішвілі й низки грузинських посадовців, передає "Європейська правда".

Литва ввела обмеження для міністра внутрішніх справ Грузії Вахтанга Гомелаурі, його заступників і керівники інших силових структур. У переліку - Шалва Бедоідзе, Йосеб Челідзе, Александр Дарахвелідзе, Георгій Бутхузі, Звіад Харазішвілі, Мілері Лагазаурі, Мірза Кезевадзе, Важа Сірадзе і Теймураз Купатадзе.

Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!

Міністр закордонних справ Маргус Тсахкна ввів санкції, заборонивши в'їзд до Естонії 11 грузинським урядовцям. Тсахкна пояснив це тим, що згадані особи брали участь у грубих порушеннях прав людини через насильницьке придушення законних протестів у Грузії.

Міністерство закордонних справ Латвії зробило публічну заяву, в якій зазначило, що після придушення протестів викликало посла Грузії в Латвії, Іраклія Курашвілі. Він вислухав засудження дій грузинської влади, що застосувала насильство, та прийняв ноту протесту.

28 листопада в Грузії відбулися важливі події. Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій засудив парламентські вибори, що відбулися 26 жовтня, і закликав до проведення нових виборів. У цей же день прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе оголосив, що країна відкладає переговори про вступ до Європейського Союзу до 2028 року. Ця заява спонукала президентку Грузії Саломе Зурабішвілі провести термінові консультації з представниками дипломатичного корпусу, а в соцмережах з'явилися заклики до проведення спонтанних мітингів у Тбілісі. Правоохоронні органи вжили заходів для розгону протестувальників, в результаті чого понад 40 осіб було затримано. Після цього посол Грузії в Болгарії Отар Бердзенішвілі подав у відставку, а група з 45 співробітників Міністерства закордонних справ країни оприлюднила спільну заяву, в якій виступила проти рішення уряду про призупинення процесу євроінтеграції. У відповідь на ці події громадяни знову вийшли на акції протесту. Президентка закликала Міністерство внутрішніх справ утриматися від застосування сили проти мітингувальників, проте силові структури все ж розігнали акцію опозиції, затримавши понад сто осіб. Зурабішвілі заявила, що нелегітимний парламент не зможе обрати нового президента, і, відповідно, інавгурація не відбудеться; її мандат триватиме до обрання нового президента новим парламентом. Вночі 2 грудня з протестів до лікарень було доправлено 37 осіб. До ранку поліція та спецназ провели "зачистку" проспекту Руставелі у Тбілісі, усунувши протестувальників з вулиць.

Читайте також