Юридичний портал

Навіть дитячі іграшки стають мішенню для мінування: омбудсмен поділився інформацією про хитру стратегію російських загарбників в Україні.

Внаслідок масштабної війни, розпочатої агресором Росією, Україна перетворилася на одну з найбільш забруднених мінами країн у світі. Російські військові навмисно ставлять міни на цивільних об'єктах, щоб ускладнити відновлення територій та завдати шкоди якомога більшій кількості українців.

Про це заявив уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець. Він оприлюднив втрати цивільних людей в Україні через російські замінування

Згідно з його інформацією, з лютого 2022 року внаслідок вибухонебезпечних предметів, що залишилися після дій РФ, загинуло 336 осіб, серед яких 18 дітей. Крім того, 825 людей, у тому числі 92 дитини, отримали травми.

З початку масштабного конфлікту російські агресори використовують хитромудрі методи, заміновуючи навіть найбезневинніші предмети, наприклад, дитячі іграшки, підкреслив омбудсмен.

"Окупантами свідомо проводиться мінування цивільних об'єктів, лісів, шляхів, залишеної техніки та навіть іграшок для дітей. Це призводить до загрозливих умов для життя населення, ускладнює відновлення постраждалих територій та порушує основні права людини", - наголосив Лубінець.

Омбудсмен нагадав, що загалом на кінець 2024 року близько 139 тис. км² території України вважаються потенційно забрудненими та потребують обстеження.

Дмитро Лубінець закликав українців бути уважними та звертати увагу на застереження, а також підвищувати свою обізнаність про мінну небезпеку, адже це рятує життя.

Як повідомлялося на OBOZ.UA, згідно з даними ДСНС, в Україні найбільше випадків дистанційного мінування відзначено в Харківській області. Переважно мова йде про заборонені міжнародними угодами касетні протипіхотні міни ПФМ, а також про протипіхотні міни ПОМ-3, які оснащені сейсмічними датчиками. Крім Харківської області, найбільшими за рівнем забруднення вибухонебезпечними предметами є також Херсонська та Донецька області.

Читайте також