Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, що відповідно до міжнародного законодавства, протидія змінам клімату є невід'ємною вимогою для - Новости Весь Харьков.

У своєму консультативному висновку Міжнародний суд ООН у Гаазі заявив, що "чисте, здорове і стійке середовище" є невід'ємним правом людини. Суд підкреслив, що неналежний захист планети від наслідків зміни клімату може становити порушення міжнародного права. Визначаючи обов'язки держав щодо охорони своїх громадян, які потерпають від глобального потепління, суд відзначив, що навколишнє середовище має бути захищене на користь "сучасних і майбутніх поколінь".
Оголошуючи результати, голова МС ООН Юдзі Івасава підкреслив, що "викиди парникових газів безсумнівно є наслідком людської діяльності" і мають транснаціональний вплив з далекосяжними наслідками. Він також зазначив, що "зміна клімату становить термінову та екзистенційну загрозу". Івасава додав, що всі держави повинні об'єднати зусилля для запобігання шкоді, викликаній зміною клімату, і прагнути до встановлення максимально амбітних національних цілей у сфері клімату.
Ініціатива була запущена після того, як студенти з країн Тихоокеанського регіону звернулися до своїх урядів. У відповідь, уряд Вануату надіслав запит до Організації Об'єднаних Націй із проханням ухвалити рішення, яке б зобов'язувало країни дотримуватися міжнародних норм щодо охорони клімату та навколишнього середовища від викидів парникових газів. Це, в свою чергу, має на меті забезпечити захист нинішніх та майбутніх поколінь від негативних наслідків цих викидів.
У грудні на засіданні ООН було представлено свідчення від делегацій майже 100 країн та 12 міжнародних організацій. Зокрема, прем'єр-міністр Антигуа і Барбуди Гастон Браун повідомив суддям, що підвищення рівня моря, яке викликане "неконтрольованими викидами" парникових газів, руйнує узбережжя островів та "поглинає території, критично важливі для нашої нації". Карибські острови страждають від ерозії через підвищення рівня води і стикаються з більш потужними штормами, що є наслідком глобального потепління.
Звертаючись до МС ООН, Вануату також попросила роз'яснити правові наслідки для держав, які не виконали свої зобов'язання щодо скорочення викидів СО2. Деякі експерти вважають, що країни і регіони з найвищими сукупними викидами парникових газів, у тому числі США, Китай, росія і Євросоюз, несуть найбільшу відповідальність за глобальне потепління.
Джерело: t.me/znua_live