У Буковині 270 учнів отримали статус шкільних омбудсманів.
В Україні за два роки Офіс Омбудсмена отримав 117 тисяч звернень щодо порушень прав громадян. На Буковині кількість скарг зросла на 80 відсотків.
Відтепер у цьому регіоні функціонує Центр захисту прав громадян, а також була заснована Академія шкільного омбудсмена. 270 учнів тепер відповідатимуть за контроль за дотриманням порядку і прав у навчальних закладах Чернівецької області. Деталі – у статті Ольги Лучек.
Непредвзятості, справедливості та відповідальності – ці якості тепер втілюють молоді шкільні омбудсмани. Марія Давидян, десятикласниця, разом зі своєю вчителькою прибула з Красноїльська. Вона відчуває легке хвилювання, адже вперше отримала цю відповідальну роль.
Марія Давидян і Анжела Влад, делегати Красноїльського ліцею №1:
- Є представником учнів, захищаю їхні інтереси, також права. -Вона дуже розумна, показує себе дуже гарно у всіх шкільних конкурсах, усюди бере участь, навчається дуже добре, находить швидко спільну мову з усіма, це для нас щось нове, це вперше у нас шкільний омбудсман.
Шкільний омбудсман виконує важливу роль у забезпеченні прав всіх учасників освітнього процесу. Цей проект в Україні впроваджується вперше. Наприклад, у Чернівецькій області 270 учнів отримали статус шкільних омбудсманів.
Оксана Сакрієр, директорка Департаменту освіти й науки Чернівецької обласної військової адміністрації:
Шкільні омбудсмани - це ті активні, креативні лідери, які мають бути такою потужною миротворчою силою, які мають знати свої права, які проводять заходи, які вирішують конфлікти різного ґатунку, які проводять інформаційні кампанії щодо захисту прав дитини, людини, тому це такі адвокати в системі шкільної освіти.
Головним пріоритетом офісу омбудсмана України є забезпечення найвищого рівня захисту прав кожної людини. Тепер у Чернівецькій області відкрився новий центр, де громадяни можуть повідомляти про порушення своїх прав.
Кароліна Ліндхольм Біллінг, делегатка Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні:
Впровадження подібних центрів дозволить кожному громадянину України, незалежно від його соціального становища, статі чи фізичних можливостей, отримати можливість реалізувати свої основні права та свободи.
Представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснюють прийом громадян та забезпечують їх всебічною правовою підтримкою.
Дмитро Лубінець, представник Верховної Ради України з прав людини:
Ідея дуже проста, щоб в кожному регіоні було приміщення, де постійно будуть відбуватися як заходи на право просвітництва, на право захисту, на розвиток нашого суспільства, де постійно будуть відбуватися зустрічі з родинами військовополонених, осіб зниклих безвісти, окреме питання для захисту прав наших дітей.
Руслан Запаранюк, керівник Чернівецької обласної військової адміністрації:
Сьогодні в нашій області налічується приблизно 36 внутрішньо переміщених осіб, серед яких багато дітей. Вони потребують нашої допомоги, підтримки дорослих і захисту, і це вимагає значних зусиль.
Головним завданням Центру є відновлення прав українських громадян.
Дмитро Лубінець, представник Верховної Ради України з прав людини:
Якщо в 2022 році ми зафіксували 550 звернень у вашій області, а вже в 2023 році їх стало понад 1500, то на сьогоднішній день ми отримали понад 2600 звернень. Це означає, що порівняно з 2022 роком, кількість звернень зросла майже в п'ять разів.
У Івано-Франківську вже функціонує подібний центр, а в Ужгороді планують його відкриття. В цілому, минулого року понад 52 тисячі людей отримали справедливість.