Юридичний портал

В Україні на тимчасово окупованих територіях перебуває приблизно 1,6 мільйона дітей, - зазначила директорка організації Bring Kids Back UA.

Директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна повідомила, що Росія припинила інформування щодо депортованих українських дітей, тому точні цифри невідомі

Про це вона заявила в інтервʼю журналістці Еспресо Тетяні Яворській.

До повномасштабного вторгнення Україна мала на своїй території 7 млн дітей. За оцінками правозахисних організацій, на тимчасово окупованих територіях залишається близько 1,6 млн дітей. Як розповіла Дарія Зарівна, у Росії заявили про те, що вивезли щонайменше 744 тисячі українських дітей на свою територію, здебільшого з батьками.

Однак, ми не здатні ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію, оскільки Російська Федерація не надає дані Україні та міжнародним організаціям. Після оголошення Міжнародним кримінальним судом ордерів на арешт Путіна і Львової-Бєлової, РФ повністю припинила будь-яке публічне повідомлення про депортованих українських дітей. Тому важко визначити, скільки дітей загинуло або виявилося розлученими з батьками після лютого 2022 року. Крім того, існують діти, які з'явилися на світ після цього періоду, - підкреслила Зарівна.

Оцінюючи величину злочинів, скоєних Росією, керівниця Bring Kids Back UA звернула увагу на те, що в Аргентині під час диктатури в 1976-1983 роках було викрадено приблизно 500 дітей.

"Завдяки ДНК-тестуванню вдалося виявити 132 дитини. В Україні ж йдеться про сотні тисяч дітей, чий подальший шлях потрібно прояснити. Безумовно, Україні необхідна допомога. Сучасні технології пошуку, розвідувальні дані, міжнародна співпраця в сфері розвідки, залучення провідних світових центрів з ОСІНТ — все це може відіграти важливу роль. Кожна дрібниця, кожна підказка може стати рятівною для дитини і дати їй шанс на майбутнє. Масштаби злочинів Росії є такими, з якими світ ще не стикався", - зазначила вона.

За інформацією Зарівної, в Україні було офіційно зафіксовано щонайменше 19 546 випадків незаконної депортації або примусового переміщення дітей. Однак, справжня кількість може бути значно вищою, оскільки Росія перешкоджає доступу до даних, що ускладнює всебічну оцінку масштабів цього злочину.

"Завдяки проекту Bring Kids Back UA нам вдалося повернути 1269 дітей, з яких 449 - за минулий рік, а 18 - лише в березні цього року", - зазначила вона.

Читайте також