Юридичний портал

Народний депутат повідомив, що 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на території, що знаходяться під окупацією, з них 70 тисяч оселилися в Маріуполі.

Народний депутат від партії "Слуга народу" Максим Ткаченко повідомив, що приблизно 150 тисяч внутрішньо переміщених людей повернулися на тимчасово окуповані території. Зокрема, в Маріуполь повернулася близько третини жителів, які залишили місто під час повномасштабної війни.

Джерело: Максим Ткаченко, народний депутат та член комітету, що займається питаннями прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також національних меншин і міжнаціональних відносин, поділився своїми думками в інтерв'ю для Укрінформу.

Пряма цитата: "Приблизно 150 тисяч осіб, які були вимушені залишити свої домівки, вже повернулися на території, що тимчасово перебувають під окупацією."

Згідно з останніми даними, близько 200 тисяч мешканців Маріуполя покинули своє місто, рятуючись від війни, що була принесена на нашу землю Росією. Водночас, кожен третій з них вирішив повернутися назад до Маріуполя, попри окупацію. Це означає, що повернулися приблизно 67-70 тисяч людей. На мій погляд, ці цифри є вкрай тривожними.

Депутат зазначив, що ключовою причиною повернення вимушених переселенців на території, що перебувають під окупацією, є те, що їм не вдалося розпочати нове життя на контролюваних Україною землях. Вони не отримали достатньої підтримки з боку держави, зокрема у вигляді житла, соціальних виплат, компенсацій та можливостей працевлаштування.

На його думку, значна частина внутрішньо переміщених осіб не змогла знайти роботу через недовіру роботодавців, а всі вакансії, які пропонуються переселенцям, насправді є з низькою оплатою.

Він висловив стурбованість щодо дискримінації внутрішньо переміщених осіб на ринку праці. Депутат зазначив, що рівень заробітної плати часто коливається в межах 8-12 тисяч гривень, тоді як вартість оренди житла в умовно безпечних регіонах України починається від 10 тисяч. Варто також врахувати, що, коли переселенці починають працювати, вони позбавляються права на державні виплати, які покривають витрати на оренду. До того ж, кількість безкоштовних житлових місць, що відповідають "людським умовам", є вкрай обмеженою.

Ткаченко зазначив, що загалом зараз в Україні нараховується близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.

"Згідно з оцінками, йдеться про близько 5 мільйонів осіб. Чому саме близько? По-перше, спостерігається зростання кількості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через наступні дії ворога. По-друге, число людей зі статусом ВПО зменшується, оскільки багато з них повертаються додому, навіть на тимчасово окуповані території, або виїжджають за межі країни. Ми втрачаємо наших громадян через те, що держава затримується з наданням необхідної допомоги, а її обсяги виявляються недостатніми", - зазначив депутат.

Читайте також