Народний депутат озвучив цифри щодо щомісячної мобілізації до армії - Деталі | Експрес онлайн

Роман Костенко заявив, що місцева влада самоусунулась, а військові виконують невластиві їм функції
Щомісяця в Україні мобілізують близько 30 тисяч військовослужбовців. Зазначимо, що нині цим займаються військові, хоча за законом ці функції повинні виконувати місцеві органи влади. Про це в ефірі https://www.youtube.com/watch?v=XhY7WjmRzWE&ab_channel=RadioNV повідомив Роман Костенко, народний депутат від партії "Голос" та секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
"Чому зараз ТЦК займається тим, чим займається? Зупиняє людей, притягає, є злочинні якісь речі. Але по факту це єдиний орган, який зараз комплектує наші збройні сили. А військові у цьому питанні мають відігравати тільки завершальну роль - приймати добровольців, людей які отримали повістки, оформити і ці люди мають потрапити на фронт. Але люди не хочуть туди йти. І ті, хто має їх приводити до військових - це місцева влада, яка практично нічим не займається", -- наголосив Костенко.
За висловлюванням депутата, місцеві політики уникають цього питання, оскільки усвідомлюють, що розпочавши роздавати повістки, вони можуть викликати незадоволення серед населення.
"Існують місцеві адміністрації, які також повинні виконувати ці функції. Тут важливо не просто передавати завдання ТЦК, а організувати процеси - це обов'язок Офісу Президента та Уряду. Необхідно забезпечити ефективну роботу місцевої влади, щоб вона могла виконувати свої обов'язки на території. Тоді не буде потреби ходити вулицями і зупиняти людей", - зазначив Костенко.
Іноді, під час затримання, працівники ТЦК можуть порушувати права громадян.
"Існують певні ситуації. Ми щомісяця мобілізуємо, намагаючись уникнути конкретних цифр, близько 30 тисяч військовослужбовців. Так, такі випадки дійсно мають місце, це беззаперечно. Але давайте також звернемо увагу на те, що приблизно 1,5 мільйона людей не оновили свої дані і не з'являються в територіальних центрах комплектування. І не слід забувати про те, що наші солдати на передовій можуть перебувати там по 200 днів", - зазначив Костенко.
Депутат також висловив свою думку стосовно коментаря Зеленського про те, що демобілізація в Україні стане можливою лише після здобуття перемоги у війні.
"Процес демобілізації безпосередньо пов'язаний із мобілізацією громадян. Якби у нас була достатня кількість людей для мобілізації, можливо, ми б змогли обговорити терміни. Я підтримую ідею встановлення чітких термінів, адже це слугує конкретною мотивацією для людей. Верховна Рада доручила Уряду розробити законопроєкт щодо демобілізації, але вони мали виконати це завдання ще минулого року, і, на жаль, не зробили цього", – підкреслив Костенко.
Верховна Рада прийняла закон, що підтверджує указ Президента про продовження воєнного стану в Україні та загальної мобілізації на додаткові 90 днів, до 5 листопада.
Законодавчий документ "Про затвердження указу Президента України щодо продовження терміну дії воєнного стану в Україні" (№13471) отримав підтримку 320 народних обранців.
Водночас закон "Про затвердження указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" (№13472) - 304.
Відповідно, строк дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні продовжено до 5 листопада 2025 року.