Нардепа Тищенка та колишнього поліцейського Писаренка змінили умови утримання: деталі розгляду справи.
У Дніпрі Шевченківський районний суд ухвалив рішення про зміну запобіжних заходів для народного депутата Миколи Тищенка та колишнього поліцейського Богдана Писаренка. Їх перевели з цілодобового домашнього арешту на нічний. Нові обмеження триватимуть до 12 липня, з 21:00 до 06:00.
Про це повідомляє "Суспільне". Обох обвинувачують у незаконному позбавленні волі колишнього бійця спецпідрозділу "Кракен" ГУР МО.
Сьогодні суд розпочав детальний розгляд справи, аналізуючи письмові, аудіо- та відеоматеріали.
Прокуратура подала клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, термін якого спливає 21 травня. Проте адвокати обвинувачених наполягали на його пом'якшенні.
Адвокат Богдана Писаренка, Олена Чернова, підкреслила, що термін домашнього арешту триває вже близько 11 місяців, що, на її думку, суперечить положенням Конвенції про захист прав людини. Вона також зазначила, що в родині підзахисного існує складна ситуація.
"Батько Писаренка має пенсійний документ, що підтверджує його статус інваліда третьої групи, і йому потрібна підтримка сина. Крім того, у Писаренка є дворічна сестричка, і він живе з матір'ю, яка зараз у декретній відпустці та піклується про малу. Звичайно, родині необхідна допомога сина, щоб він міг працювати", - відзначила вона.
Адвокат Миколи Тищенка, Євген Солодко, також висловився проти безперервного арешту, вважаючи його занадто жорстким.
Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу для обох підозрюваних. Тищенко та Писаренко тепер перебуватимуть під нічним домашнім арештом з 21:00 до 06:00, і це триватиме до 12 липня.
Що відомо про ситуацію навколо Миколи Тищенка?
Тищенка звинувачують у тому, що в червні 2024 року в центрі Дніпра він у супроводі людей у камуфляжі та поліцейського силою затримав воїна ГУР, ветерана війни Дмитра Мазоху (Павлова), який у цей момент гуляв із дитиною у візочку. У нього відібрали дитину з рук, вдягли кайданки та почали бити. Відео інциденту було поширено в соцмережах.
Після того, як ця справа отримала широкий розголос у суспільстві, Тищенко був підозрюваним у катуванні та незаконному утриманні колишнього бійця ГУР. Суд ухвалив рішення про призначення йому 60 днів домашнього арешту.
Охоронець Тищенка, Костянтин Цубер, отримав п'ятирічний термін ув'язнення. Проте він уклав угоду з правоохоронними органами, пообіцявши свідчити проти Тищенка, що дозволило йому уникнути покарання.
Самому нардепу загрожує до п'яти років позбавлення волі. Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно Тищенка, крім того, НАБУ розслідує його ймовірне незаконне збагачення на понад 30 млн грн.
За даними руху "Чесно", Тищенко майже рік ходив із перевірками від ТСК із вирубки лісів після того, як вона припинила свою діяльність, та звітував про про викриття нібито колцентрів і ботоферм. У Дніпрі парламентар також оголосив про рейд на мережі ботоферм і колцентрів, а в суді продовжував твердити, що бореться з корупцією.
У січні Тищенко на засіданні Ради оголосив, що "повністю переглянув" свою точку зору і більше не має наміру протистояти колцентрам.
Як стало відомо з повідомлень OBOZ.UA, у Києві виставлено на продаж ресторан Emerald, який раніше носив назву "Велюр" і належав Миколі Тищенку. Заявлена вартість становить 1,5 мільйона доларів, проте в оголошенні зазначається, що остаточна ціна може бути обговорена. Цей заклад здобув скандальну репутацію у 2020 році, коли, незважаючи на пандемію, продовжував свою діяльність, хоча Тищенко це заперечував.