Настав момент зупинити агресію Росії проти України, припинити щоденні вбивства та знищення, - заявив комісар ООН з прав людини Тюрк.

В ООН засудили нещодавні масовані атаки РФ на Україну та закликали до всеохопного припинення вогню, яке "покладе край щоденним убивствам і руйнуванням", а також "розпочати справжні мирні переговори".
За інформацією Цензор.НЕТ, посилаючись на Інтерфакс-Україна, цю заяву зробив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.
Так, у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ), нагадали, що, починаючи із п'ятниці, російські війська здійснювали нічні удари з використанням рекордної кількості далекобійних ракет і безпілотників, внаслідок чого по всій Україні загинули або зазнали поранень цивільні особи.
Згідно з інформацією ММПЛУ, щонайменше 14 цивільних осіб, зокрема троє дітей, загинули, а 88 осіб, серед яких 11 дітей, отримали поранення. Найбільше постраждали жителі великих міст, таких як Київ, Харків і Миколаїв, а також мешканці інших населених пунктів.
"Настав момент, коли потрібно зупинити російську агресію в Україні, забезпечивши всебічне припинення вогню, яке зупинить щоденні вбивства та руйнування, а також розпочати реальні мирні переговори, засновані на принципах міжнародного права", - підкреслив Тюрк.
Він підкреслив, що в основі зусиль для досягнення стійкого миру повинні стояти люди і їхні права.
"Основою для мирних переговорів мають стати права та потреби тих, хто зазнав найбільших втрат через конфлікт, включаючи військовополонених, цивільних осіб, депортованих і примусово переміщених дітей, внутрішньо переміщених осіб, а також людей, які мешкають на окупованих територіях України", - підкреслив Тюрк.
Він нагадав, що навіть в умовах активних бойових дій усі особи, які утримуються під вартою, мають бути захищені. Позасудові страти, катування, а також будь-яке нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження з особами, які перебувають під вартою, заборонені за будь-яких обставин і мають бути негайно припинені. Крім того, всі цивільні особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, мають бути звільнені, щойно зникне правова підстава для їхнього затримання, а також має бути забезпечений їхній захист від примусового повернення.
До практичних заходів щодо посилення захисту військовополонених і цивільних осіб, які утримуються під вартою, належать: забезпечення можливості регулярного листування з їхніми сім'ями, створення змішаних медичних комісій для оцінки стану здоров'я військовополонених, а також гарантування та розширення доступу незалежних спостерігачів, включно з Управлінням ООН з прав людини, до місць інтернування та утримання під вартою.