Юридичний портал

НСЖУ звертається до українського уряду з проханням підтримати кампанію, що спрямована на захист прав журналістів у Газі.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ), як член Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) та Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), надіслала офіційне звернення Прем'єр-міністру України Юлії Свириденко із закликом приєднатися до міжнародної кампанії на захист журналістів у Газі.

Цю інформацію можна знайти в оголошенні, опублікованому на офіційному сайті НСЖУ.

Ця ініціатива була запущена Європейською федерацією журналістів (ЄФЖ) та Міжнародною федерацією журналістів (МФЖ) з метою привернути увагу до гуманітарної кризи, що розгортається в регіоні. Йдеться про масові випадки голоду, нестачу води, медикаментів та притулку, які торкаються цивільного населення, а також про критичні умови, в яких змушені працювати журналісти. За інформацією МФЖ, з початку конфлікту в Газі загинули принаймні 187 журналістів і працівників медіа.

"Коли журналістів намагаються притиснути до стінки або поставити під загрозу їхнє існування голодом, ми зобов'язані піднімати голос ще вище - заради свободи слова і істини," - підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У своєму зверненні до уряду України НСЖУ висловила заклик:

- залучити всі можливі дипломатичні ресурси для забезпечення прав журналістів у Газі та їхніх сімей.

- підтримати вимоги міжнародних організацій щодо дозволу на в'їзд іноземних журналістів до Гази та гарантування безпеки для місцевих представників медіа;

- виступити за забезпечення гуманітарного доступу до цивільного населення, у тому числі для доставки харчових продуктів, води та ліків;

- підтримувати глобальні ініціативи, які фокусуються на вивченні випадків порушення прав людини та атак на представників медіа.

НСЖУ підкреслює, що українські журналісти усвідомлюють важливість свободи слова в умовах війни і постійно відстоюють дотримання міжнародних гуманітарних норм.

Варто зазначити, що вчора чотири провідні світові інформаційні агентства - AFP, AP, BBC News та Reuters - випустили спільну заяву, в якій висловили серйозну стурбованість ситуацією журналістів у Газі, які стикаються з труднощами в забезпеченні себе та своїх родин їжею. У документі підкреслюється загроза голоду для представників медіа та міститься заклик до ізраїльської влади дозволити журналістам доступ до регіону та забезпечити постачання необхідної гуманітарної допомоги.

Якщо ви виявили орфографічну помилку, будь ласка, дайте нам знати.

Читайте також