ПАР не планує запрошувати Путіна на зустріч G20.
Республіка ратифікувала Римський статут та зобов'язана заарештувати Путіна, якщо той з'явиться на її території.
Глава Росії Володимир Путін не отримає запрошення на саміт "Великої двадцятки" (G20) від Південно-Африканської Республіки, котра головує у глобальному об'єднанні з 1 грудня. Причиною є ордер Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який вимагає заарештувати Путіна через примусову депортацію українських дітей, що кваліфікується як воєнний злочин, пояснив офіційний представник президента ПАР Вінсент Магвенья, інформують росЗМІ.
"Правова ситуація не змінилася із саміту БРІКС у Йоганнесбурзі. Ми ніяк не можемо вплинути на рішення МКС", - вказав Магвенья, відповідаючи на запитання, чи планує ПАР запрошувати російського президента на саміт G20.
Республіка підтвердила свою участь у Римському статуті, що зобов'язує її затримати Путіна у разі його прибуття на її територію. Відповідно до досягнутої угоди, саміт заплановано на 21-22 листопада 2025 року в Йоганнесбурзі.
Раніше Міжнародний кримінальний суд заборонив Путіну відвідати саміт БРІКС у Південній Африці в серпні. Ця подорож мала стати його першим значним закордонним візитом після початку повномасштабного вторгнення в Україну, але він вирішив не ризикувати і відправив туди міністра закордонних справ Сергія Лаврова.
Окрім того, Путіну довелося відмовитись від поїздки на саміт G20, який проходив 18-19 листопада у Бразилії. Сам він заявив, що не хотів "порушувати" своєю присутністю "нормальну роботу" форуму, зазначивши, що в іншому випадку "всі розмови" були б лише про ордер на його арешт. Російську делегацію на саміті знову представляв Лавров.
Раніше Південно-Африканська Республіка висловила готовність доєднатися до зусиль Ватикану і Катару та взяла на себе роль посередника у поверненні депортованих росіянами українських дітей.
Нагадаємо, Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель 1002 дитини, але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Раніше він підкреслив, що в примусовій депортації українських дітей задіяне керівництво Російської Федерації на високому військово-політичному рівні.