Юридичний портал

Перше засідання грузинського парламенту: опозиційні сили оголосили бойкот, а на площі Руставелі зібралися демонстранти – дивіться відео.

Люди зібралися, аби висловити свою позицію - акція протесту продовжиться, допоки в країні не будуть організовані дострокові вибори.

Чорний понеділок для Грузії. Так назвала грузинська президентка, Саломе Зурабішвілі, день першого засідання новообраного грузинського парламенту. Опозиція - не брала у ньому участі. Адже вважає вибори сфальсифікованими, а саме засідання - неконституційним. Вважають так і тисячі протестувальників, які зібралися на площі Руставелі. Там розбили намети, запалили багаття - і вимагали від влади провести повторні, чесні вибори. Розлогіше розповіла наша Нонна Стефанова.

Перше засідання 11-го скликання парламенту Грузії. У залі відсутні представники опозиції, президент та жоден іноземний дипломат. Опозиційні сили вирішили бойкотувати цю сесію, незважаючи на те, що чотири антивладні партії мають 61 місце з 150. Натомість партія "Грузинська мрія" контролює 89 місць. Провладна партія ігнорує всі зауваження опозиції щодо порушень регламенту.

"Як вам відомо, президентка Грузії відсутня на сьогоднішньому засіданні парламенту. Відповідно до другого пункту статті 85 Регламенту парламенту Грузії, я, як найстарший присутній, оголошую відкритою першу сесію парламенту 11-го скликання", - заявив депутат грузинського парламенту Ладо Кахадзе.

У залі засідань серед новообраних депутатів і олігарх Бідзіна Іванішвілі, засновник і почесний голова "Грузинської мрії". Його портрет, злитий із портретом путіна, - в руках протестувальників під грузинським парламентом. Люди зібралися там ще в ніч перед засіданням, щоб заявити - протест триватиме, поки в державі не проведуть дочасні вибори.

"Вони повинні почути наш голос: ці вибори сфальсифіковані, і керівна партія "Грузинська мрія" не має легітимності ані у грузинського народу, ані у міжнародної спільноти", - заявила лідерка коаліції "Єдиний національний рух" Хатія Деканоїдзе.

Акторка Ека Деметрадзе висловилася на цю тему, зазначивши: "Ми виступаємо проти несправедливості. Ми тут, щоб відновити наші голоси, захистити права людини та нашу свободу, змусити владу почути нас - вони не мають права маніпулювати ані нашим сьогоденням, ані нашим майбутнім".

Протестувальники тримають у руках прапори Грузії, України, Євросоюзу та НАТО. Вони вважають фальсифікацію виборів та незаконну, на думку опозиційних сил, сесію парламенту черговим кроком у бік проросійської та антидемократичної політики Грузії. Також серед протестуючих викликає обурення суперечливий закон про іноагентів, який нагадує російський варіант. Активна частина демонстрацій — молодь Грузії, яка ясно висловлює свої прагнення: віддалитися від Москви. Влада, на їхню думку, заслуговує на образи, адже вони вважають її "рабами" та "росіянами".

"Влада вкрала у нас, студентів, вибори. Це було не просто маніпульоване голосування, а справжня спецоперація. Мова йде не лише про сам процес виборів, а й про викрадення європейського майбутнього для грузинського народу, нації та молоді. Ми не прагнемо навчатися в Санкт-Петербурзі, нам потрібно навчання в Європі чи США. Якщо ми хочемо досягти успіху, нам необхідно отримувати європейську або американську освіту. Захід - це наша мета, наше майбутнє, і лише так." - заявляє студент Вахо Себіскверадзе.

Президентка Грузії назвала день першого засідання цього парламенту - чорним понеділком. Опозиція вже заявила - буде відкликати свої мандати. А от провладні парламентарі, депутати "Грузинської мрії", прагнуть якомога швидше припинити повноваження президентки і провести нові вибори глави держави вже до кінця цього року. Їх вперше проведуть не прямим голосуванням, а за допомогою трьохсот виборників. Серед них будуть - і депутати, і представники чинних політсил.

Нонна Стефанова с "Пятый канал".

Напередодні Грузія провела парламентські вибори. Незалежні екзитполи, які були проведені ще до завершення підрахунку голосів, показали перевагу опозиційних сил. Тим не менш, партія "Грузинська мрія" оголосила про свою перемогу і вже відзначила цей успіх. Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан миттєво надіслав їм свої вітання. У той же час, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі привітала опозицію з їхнім досягненням.

Перегляньте також це відео:

Читайте також