Порошенко розкрив, як налагодити співпрацю з адміністрацією Трампа, щоб досягати вигідних для України рішень.
Лідер "Європейської солідарності" нагадав, що стиль Дональда Трампа відрізняється швидким ухваленням рішень з прицілом на їхню ефективність
Петро Порошенко в інтервʼю журналісту Віталію Портникову на телеканалі "Еспресо" заявив, що до 20 січня наступного року Україна має включити всі ресурси для роботи з новою республіканською адміністрацією США. На його думку, обраний президент Трамп ще не сформував свого остаточного плану дій по Україні, і це дає можливість для просування наших інтересів.
"У мене складається враження, що існують пропозиції, які були розроблені різними членами команди, включаючи генерала Келлогга та декількох конгресменів, але Трамп офіційно не затвердив цей план. Я вже з 2014 року наголошую на важливості принципу 'Nothing about Ukraine without Ukraine' — нічого про Україну без України. Тоді Трамп мене почув, і я вірю, що є великий шанс, що він почує це і зараз. Однак, щоб цього досягти, ми не повинні ігнорувати жодні можливості, зокрема парламентську дипломатію. Нам потрібно активно працювати в цьому напрямку", — заявив Порошенко.
"Є певна кількість депутатів Конгресу - республіканців. Я можу сказати, що 100 депутатів твердо стоять на проукраїнській позиції. 90 депутатів Конгресу не підтримують Україну. І в них вже є сформована позиція. І 30-40 депутатів Конгресу є ті, що коливаються. Ми зараз маємо приділити увагу цим 40 депутатам. Якщо в МЗС, чи в Офісі Президента, чи в уряді будуть потрібні прізвища цих депутатів, я залюбки з ними поділюся. Бо я працював зараз в першу чергу виключно з ними. І якщо в нас буде більшість у республіканців, не тільки демократи, які будуть підтримувати Україну, ми маємо величезні шанси, що пройде позиція України. Якщо ні, доля проукраїнських законопроєктів буде очікувати пропозиції Байдена про 24 мільярди", - застеріг пʼятий Президент.
Він також підкреслив, що стиль Дональда Трампа характеризується оперативністю у прийнятті рішень, з акцентом на їх результативність.
"При президенстві Трампа ми вперше отримали летальну допомогу, включаючи Джевеліни та Стінгери, а також технології, такі як N-Law та системи радіоелектронної боротьби. Саме тоді ми запровадили санкції проти компаній, що займаються будівництвом Північного потоку-2. Трамп також був єдиним лідером, який заявив, що не має наміру узгоджувати чи координаувати санкції США з Європейським Союзом, підкреслюючи, що будівництво Північного потоку-2 є неприйнятним," - нагадав Порошенко.
"Трамп уперше призначив свого спеціального представника, ім'я якого Курт Волкер, який виконував роль спеціального уповноваженого президента з питань реалізації Мінських угод. Трамп повністю підтримував ці угоди. Він також доручив Помпео підписати "Кримську декларацію", яка офіційно закріпила позицію США щодо анексованих територій. Ми працювали над тим, щоб американська дипломатія сприяла Україні у створенні незалежної автокефальної церкви. Все це стало можливим завдяки Трампу", - підкреслив Порошенко.
"Зусилля Трампа можуть дати результати, проте для цього необхідно його переконати," - підсумував Петро Порошенко.
Як повідомляв 5.UA, команда Трампа веде переговори з Байденом та українським урядом про припинення війни з рф.
Читайте також: Трампу не вдасться просто переконати Зеленського та путіна сісти за стіл переговорів.
Перегляньте також: