Правозахисники повідомляють, що кількість загиблих у південній частині Сирії перевищила тисячу осіб.

Число загиблих у сутичках на півдні Сирії за участю представників громад друзів та бедуїнів, а також урядових військ та ізраїльської армії перевищило тисячу. Такими є дані базованого в Лондоні Сирійського центру моніторингу прав людини. Впродовж останніх днів, після досягнення домовленостей про припинення вогню між Сирією та Ізраїлем, рівень насильства в регіоні скоротився.
За даними правозахисників, за останній тиждень загинули понад 600 друзів, у тому числі близько 300 мирних жителів, які, як стверджується, були вбиті в тому числі представниками силових структур. Загинули також понад 300 військових та поліцейських та більш як 20 арабів-бедуїнів. 15 людей загинули під час авіаударів Ізраїлю.
20 липня представники бедуїнських племен повідомили про виведення збройних формувань із міста Ес-Сувейда, яке стало епіцентром конфліктів минулого тижня. Раніше про намір вивести війська з Ес-Сувейди оголосила сирійська влада, що стало відповіддю на вимоги Ізраїлю. Ізраїль звинуватив Дамаск у переслідуванні друзів та у фактичній підтримці їхніх опонентів, бедуїнів. В Ізраїлі проживає значна кількість друзів, і місцева влада підкреслила готовність захищати членів цієї етноконфесійної групи навіть на території Сирії.
Тимчасовий президент Сирії Ахмад аш-Шараа, який відкрито підтримує сунітських бедуїнів, 19 липня звернувся до них з закликом зупинити конфлікти з друзами та вивести свої збройні підрозділи з Ес-Сувейди.
На початку тижня в Ес-Сувейді спалахнули запеклі сутички між друзькою громадою та збройними формуваннями бедуїнів. На тлі цих подій Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) завдала авіаударів по позиціях сирійських урядових сил у південній частині Сирії та по органах влади в Дамаску. Ізраїль звинуватив сирійські війська в участі в позасудових розправах та репресіях проти друзького населення Сирії, наголосивши, що дії ЦАХАЛ були спрямовані на захист цієї громади.
Ізраїль звернувся до світової спільноти з проханням вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки та прав меншин у Сирії, зазначивши, що будь-яке міжнародне визнання чинного сирійського уряду повинно бути пов'язане з виконанням цих зобов'язань. США виступають проти авіаударів ЦАХАЛу по території Сирії і закликають до дотримання режиму припинення вогню. Спеціальний посланець США з питань Сирії, Том Барак, закликав усі сторони конфлікту "зупинити збройні дії та разом із представниками меншин створити нову, єдину сирійську ідентичність на основі миру та співробітництва з сусідами".
Управління ООН з прав людини закликає провести розслідування щодо повідомлень про масові вбивства, в той час як Управління Верховного комісара ООН у справах біженців наполегливо вимагає забезпечити гуманітарний доступ до провінції Ес-Сувейда. Згідно з інформацією від ООН, під час останніх бойових дій більше 120 тисяч осіб у Сирії були змушені покинути свої домівки.
Після повалення режиму Башара Асада та приходу до влади нової влади на чолі з аш-Шараа в Сирії періодично відбуваються спалахи насильства на міжетнічному та міжконфесійному ґрунті. Крім арабів-сунітів, країну населяють алавіти, друзи, курди, араби-християни. Частина території Сирії, як і раніше, не контролюється центральною владою.