Юридичний портал

Схід SOS виступає з вимогою звільнити з російського полону кримського правозахисника Мацолу.

Відповідний документ був розміщений на веб-сайті благодійного фонду.

Денис Мацола з'явився на світ та провів своє життя до анексії Криму. Серед його професійних досягнень — робота журналістом у проектах Благодійного фонду "Схід SOS" та в організації "Право на захист".

У 2021 році, коли Росія сконцентрувала свої війська поблизу українського кордону, Денис ухвалив рішення приєднатися до армії та вступити до 501-го батальйону морської піхоти. Його запросив туди друг Владислав Журавльов з Південноукраїнська, який уклав контракт з цим батальйоном ще в 2017 році. Повномасштабне вторгнення вони зустріли під Маріуполем. У березні 2022 року військові виявилися в оточенні та захищали місто, поки не потрапили в полон, - зазначається в матеріалі.

Відомо, що близькі й колеги Мацоли протягом років не афішували, що він перебуває в полоні, через побоювання, що це зашкодить процесу обмінів.

"Він надто довго перебуває у нелюдських умовах, тому ми вирішили повідомити про це публічно. Денис утримається в СІЗО №2 міста Кінешма Іванівської області. Як відомо від звільнених полонених, які там були, від квітня 2023 року, вже майже два роки його безперервно утримують в одиночній камері. У 2024 року тюремники свідомо морили його голодом - майже не годували протягом трьох місяців. Ми побоюємось, що такі умови можуть непоправно вплинути на психічне здоров'я Дениса та фізичний стан. На нашу думку, катування та жорстоке поводження з Денисом пов'язане з його послідовною проукраїнською позицією, а також багаторічною активістською та правозахисною діяльністю заради майбутнього України. Російські спецслужби знають, що Денис Мацола - кримчанин і учасник протестів проти окупації Криму, та це може спричиняти упереджене ставлення та жорстокість", - пише фонд.

"Схід SOS" просить президента України, ГУР, омбудсмена з прав людини, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими й усіх дотичних до обмінного процесу докласти максимум зусиль для звільнення Дениса Мацоли, Владислава Журавльова та інших захисників Маріуполя, що вже понад 3 роки перебувають у російських катівнях.

Читайте також