Ситуація з мобілізацією в Україні: ТЦК розпочали активні дії з покарання.

В Україні розпочали активні дії для вирішення проблем, пов'язаних із порушеннями прав людини під час мобілізаційних заходів. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час парламентського засідання.
Деяких співробітників територіальних центрів комплектування почали піддавати покаранню за неналежне виконання своїх обов'язків під час мобілізаційних заходів.
"За інформацією з наших офіційних джерел, ми можемо відзначити, що юридична відповідь Міністерства оборони України та інших правоохоронних органів значно покращилася. Відбувається відкриття кримінальних справ," - зазначив Дмитро Лубінець.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини зазначив, що держава виявляє готовність реагувати на неправомірні дії, проте зауважив, що кількість звернень від громадян зростає.
Лубінець висловив впевненість, що в майбутньому всі, хто займався мобілізацією громадян, порушуючи законодавство, отримають правову оцінку своїх вчинків.
Варто зазначити, що групи оповіщення ТЦК та СП мають право перевіряти документи військовозобов'язаних громадян та доставляти до територіального центру комплектування у разі виявлення порушень або за відсутності у людини військово-облікових документів. При цьому утримувати у ТЦК, за словами юристів, можуть не більше як три години.
Раніше портал Знай повідомляв, не все так солодко: випливли нюанси знижки на штрафи від ТЦК.
Наш портал також повідомляв, що ТЦК збільшує тиск на тих, хто уникає служби: кількість штрафів зростає в кілька разів.
Також інформаційний ресурс "Знай" повідомляв, що штрафи будуть накладені як на працівників, які мають бронювання, так і на самі підприємства: за які порушення їх покарає ТЦК.