Сирійські опозиційні сили вступили в Алеппо, в той час як Асад був помічений у Москві: основні події за останню добу.
"Командування новостворених військових сил повстанської коаліції оголосило, що наші війська розпочали вхід до міста Алеппо," - передає CNN.
Вхід до Алеппо - це продовження блискавичного кількаденного наступу під назвою "Стримування агресії", причиною якого в опозиції називають зростання кількості обстрілів російською та сирійською арміями районів, що підконтрольні повстанцям.
Ми писали раніше про захоплення десятків населених пунктів поблизу Алеппо, але вже станом на ранок їхня кількість зросла і змінюється постійно.
Далі ми розкажемо що відбулось за останню добу. Сирійське питання важливе для українців, тому що це змушує Росію змінювати свій фокус з українського фронту на Близький Схід, де розташована російська військово-повітряна база в провінції Латакія. Раніше Москва пишалась тим, що зберегла при владі клан Асадів.
"Ми маємо можливістю поговорити по всьому комплексу наших відносин, ми не бачилися давно вже. Звичайно, мені дуже цікава ваша думка щодо того, як ситуація в регіоні загалом розвивається. На жаль, вона має тенденцію до загострення, ми це бачимо. Це стосується і Сирії безпосередньо", - сказав Путін в липні 2024 року на зустрічі з Асадом, який визнав анексію українських регіонів.
Таким чином, за одну добу повстанці оволоділи більш ніж десятьма населеними пунктами, наблизившись до Алеппо, і невеликими групами проникають вглиб столиці провінції.
Про кінцеву мету опозиційних формувань інформації немає. Тому важко судити як довго зберігатиметься така висока наступальна інтенсивність.
Згідно з даними турецького інформаційного агентства "Анадолу", опозиційні сили, очолювані угрупованням Гаят Тахрір аш-Шам, взяли під контроль 70 населених пунктів.
Al-Jazeera, посилаючись на джерела в опозиції, повідомляє про контроль над більш ніж 47 селами. "Вони захопили сільські території на заході Алеппо. Проте варто зазначити, що вони знаходяться досить близько до центральної частини міста Алеппо... Крім того, опозиційні сили контролюють трасу М5, яка є важливим логістичним і військовим шляхом для перекидання ресурсів", - зазначено у статті. "З огляду на ситуацію на півдні Лівану, опозиція вбачає можливість повернути ці території під свій контроль у боротьбі з сирійським урядом", - додали представники опозиції.
Крім того, в сусідній провінції Ідліб, куди після перемир'я відступили опозиційні сили, захоплено Саракіб - стратегічно важливе місто.
Згідно з інформацією, наданою напівофіційним іранським агентством Tesnim, яке має тісні зв'язки з Корпусом вартових ісламської революції, бригадний генерал Пурхашімі, що представлений як "військовий радник", загинув в результаті нападу сирійської опозиції поблизу Алеппо.
На опозиційні позиції здійснюють удари з повітря та артилерії.
Офіційні сирійські військові заявили, що вони протистоять "великому нападу", і стверджують, що вони "зміцнюють всі позиції на різних фронтах", але багато жителів міста кажуть, що сили режиму відступили з кількох районів у західній частині Алеппо, пише CNN.
Згідно з інформацією, опублікованою на веб-сайті Сирійської обсерваторії з прав людини, розташованій у Лондоні, з ранку середи, 27 листопада, військові літаки Росії та сирійського уряду здійснили 57 повітряних атак на різні об'єкти в регіонах Ідліб та Алеппо.
Додатково, повстанці опублікували в мережі відеоматеріали, які демонструють їхнє використання безпілотних літальних апаратів — новітнього виду зброї для них.
Турецьке інформаційне агентство "Анадолу", яке здійснює висвітлення подій в Ідлібі, повідомило, що вранці в п’ятницю повстанці здійснили напад на військову авіабазу, розташовану на південний схід від Алеппо, використовуючи безпілотники, що призвело до знищення одного гелікоптера. Як зазначається, опозиційні сили змогли захопити важке озброєння, склади та військову техніку, які належали урядовим військам, під час свого наступу.
За інформацією Сирійської обсерваторії з прав людини, протягом останніх кількох діб бойових дій загинуло 144 повстанця. Серед них 121 були частиною угруповання Гаят Тахрір аш-Шам, а 23 — представниками "Національної армії".
Згідно з даними з урядових джерел, в Обсерваторії зафіксували 87 загиблих солдатів, серед яких були чотири офіцери. Крім того, вбиті включають 25 військових, пов'язаних з силами, які отримують підтримку від Ірану.
Кількість мирних жителів, які загинули в результаті авіаударів 29 листопада у містах Аль-Атареб і Дарат Ізза в сільській місцевості Алеппо, зросла до 19 осіб, у тому числі четверо дітей і три жінки.
Серед усіх загиблих виявилися 15 цивільних осіб, серед яких четверо мирних жителів і дві жінки, які загинули під час жахливого нападу, здійсненого російськими винищувачами в місті Аль-Аттарб, розташованому на заході Алеппо.
Загалом вбитими вважаються 24 особи. Головна причина - авіабомбардування російською авіаією населених пунктів.
29 листопада Кремль нарешті висловив свою позицію. Москва вважає напад бойовиків на сирійське місто Алеппо загрозою суверенітету Сирії, зазначив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. "Ми підтримуємо швидке відновлення порядку в цьому регіоні з боку сирійської влади та повернення до конституційного ладу," - додав він.
Існують також чутки про те, що Башар Асад, нібито, залишив країну і тепер знаходиться в Москві. Пєсков не дав чіткої відповіді на ці заяви, що, безумовно, сприяє поширенню ще більшої кількості спекуляцій щодо того, наскільки ефективно режим контролює ситуацію в країні без підтримки з боку Росії.
Чимало міжнародних аналітиків зазначають, що наступ розпочався саме тоді, коли Ізраїль завдавав руйнівних ударів по позиціях терористичного угруповання "Хезболла" в Лівані, суттєво знизивши його бойові можливості.
Згідно з висловлюванням Рамі Абдуррахмана, керівника Сирійської обсерваторії з прав людини, "Хезболла" виступала "основною силою", що здійснювала контроль над Алеппо.
Агентство AP повідомляє, що під час телефонної розмови з представником Сирії міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі охарактеризував атаки повстанців у Сирії як "змову, сплановану Сполученими Штатами та ізраїльським урядом після невдачі режиму в Лівані та Палестині".