Скільки внутрішньо переміщених осіб повернулося на території, що перебувають під окупацією: коментар члена комітету Ради - Прямий.
Народний депутат від партії "Слуга народу", який є частиною комітету, що займається правами людини, процесами деокупації та реінтеграції тимчасово зайнятих територій України, а також питаннями національних меншин і міжнаціональних відносин, Максим Ткаченко повідомив, що приблизно 150 тисяч осіб, які були внутрішньо переміщеними, повернулися до регіонів, що наразі знаходяться під окупацією.
Депутат поділився цими відомостями в інтерв'ю для Укрінформу. Він зазначив, що приблизно одна третина мешканців Маріуполя вже повернулася додому після того, як залишила місто під час активних бойових дій.
"Ткаченко повідомив, що приблизно 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб вже повернулися на території, які перебувають під тимчасовою окупацією."
"Згідно з отриманою інформацією, близько 200 тисяч мешканців Маріуполя вирушили з міста, рятуючись від війни, що була принесена Росією на нашу землю. Проте, кожен третій з них повернувся назад, до Маріуполя, який зараз під окупацією. За оцінками, це становить приблизно 67-70 тисяч людей. На мою думку, ці цифри є вкрай тривожними," - зазначив народний депутат.
Основною причиною, через яку вимушені переселенці повертаються на окуповані території, депутат вказав на те, що на території, контролюваній Україною, вони не змогли розпочати нове життя. "Вони не отримали достатньої підтримки від держави: ані житла, ані соціальної допомоги, компенсацій чи роботи", - зазначив він.
Він також зазначив, що значна частина внутрішньо переміщених осіб не змогла працевлаштуватися через недовіру з боку роботодавців, а всі пропозиції, які отримують переселенці, насправді характеризуються низьким рівнем оплати.
У листопаді прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що з середини січня 2025 року розпочне діяти програма субсидій для родин, які є переселенцями, що стосується оренди житла.
Російські окупанти організували конкурси з керування безпілотниками для учнів у тимчасово захоплених районах України. Окрім цього, вони запровадили нову кампанію примусового здавання крові для військовослужбовців РФ, звертаючись до працівників бюджетної сфери та соціально незахищених груп населення.