Юридичний портал

Сполучені Штати Америки продовжать свої зусилля, щоб притягнути до відповідальності за злочини, скоєні Росією під час війни в Україні, заявили в Державному департаменті.

Цю думку висловила в ексклюзивному інтерв'ю для Укрінформу Моніка Якобсен, заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з питань демократії, прав людини та праці.

"Сполучені Штати завжди будуть підтримувати Україну, незалежно від політичної ситуації в країні," - підкреслила речниця Державного департаменту.

Вона зазначила, що США незмінно підтримують ідею покарання всіх, хто винен у скоєнні жорстокостей, воєнних злочинів та порушень прав людини під час війни в Україні.

"Ми активно сприяли процесу фіксації злочинів і наполегливо зверталися до відповідних інстанцій, щоб винні понесли покарання. І ми не зупинимося на досягнутому," - наголосила Якобсен.

Вона зазначила, що Сполучені Штати активно взаємодіють з українським урядом у цій галузі та допомагають вивести ці питання на обговорення в рамках Ради ООН з прав людини, Ради Безпеки ООН і Генеральної асамблеї ООН.

"Ми впроваджуємо різноманітну ініціативу в галузі прав людини, щоб зміцнити зусилля України в цій області," - зазначила представниця Державного департаменту.

Один із пріоритетів такої роботи - повернення депортованих та примусово переміщених українських дітей додому. За словами Якобсен, Сполучені Штати визначили ці дії російського режиму як злочин проти людяності, що є серйозним звинуваченням.

"Вживаючи такі серйозні терміни, ми показуємо нашу готовність підтримувати процеси відповідальності, справедливості та правової охорони," - підкреслила вона.

У цьому контексті представник Державного департаменту США зазначила, що Сполучені Штати працюють безпосередньо з Україною, міжнародними організаціями та громадянським сектором, щоб якомога швидше забезпечити повернення українських дітей на батьківщину.

Якобсен також звернула увагу на те, що нещодавно заступниця держсекретаря США Узра Зея відвідала Монреаль з метою обговорення цієї теми. Вона спільно з представниками України та іншими партнерами шукала можливості для співпраці у цьому напрямку, а також розглядала способи досягнення справедливості щодо осіб у Росії, які вчинили злочини та зловживання.

Згідно з інформацією Укрінформу, 30-31 жовтня в Монреалі пройшла двохденна конференція, присвячена четвертому пункту української Формули миру, що стосується звільнення ув'язнених та депортованих осіб.

Читайте також