США тимчасово зупиняють стратегічне співробітництво з Грузією, повідомляє Державний департамент.
Представник Державного департаменту США Метью Міллер закликав всі зацікавлені сторони забезпечити мирний характер протестних акцій у Грузії, а також закликав уряд країни "відновити курс на євроатлантичну інтеграцію".
Сполучені Штати Америки призупиняють стратегічне партнерство з Грузією після рішення уряду цієї країни відмовитися до кінця 2028 року від процесу євроатлантичної інтеграції. Про це йдеться у заяві речника Державного департаменту США Метью Міллера, оприлюдненій у суботу, 30 листопада.
"Різноманітні антидемократичні дії "Грузинської мрії" порушили основні принципи нашого американо-грузинського стратегічного партнерства, яке ґрунтувалося на спільних цінностях і зобов'язаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод, а також антикорупційних зусиль. Як наслідок, Сполучені Штати призупинили дію цього механізму", - йдеться у заяві Міллера.
Міллер наголосив, що рішення влади призупинити процес євроатлантичної інтеграції суперечить обіцянці, закріпленій в Конституції країни, тоді як грузинський народ в переважній більшості підтримує інтеграцію з Європою.
"Сполучені Штати засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які прагнуть реалізувати своє право на зібрання і вираження поглядів, зокрема на свободу проводити мирний протест", - додав він.
Також Міллер закликав всі сторони забезпечити мирний характер протестів у Грузії та звернувся до уряду країни із закликом "повернутися на євроатлантичний шлях, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження поглядів".
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі висловила думку, що зупинка американо-грузинського стратегічного партнерства з боку США є сумним наслідком антидемократичної, антизахідної, антиєвропейської та антигрузинської політики, яку проводить "Грузинська мрія".
"На сьогоднішній день стало абсолютно очевидно, що обрана ними стратегія спрямована виключно в одному напрямку - до Росії," - підкреслила вона у своєму пості на платформі X в суботу.
Читайте також: Європарламент закликав до нових виборів у Грузії
Нещодавно міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловила свою думку щодо протестів у Тбілісі в пості на платформі X, закликавши уряд Грузії "знати, що говорить їхня країна".
"Тисячі людей у Грузії вийшли на вулиці Тбілісі, символізуючи серце Європи та виступаючи з прапором ЄС проти водометів. Отримання статусу кандидатки на вступ до ЄС є історичним шансом для країни. Уряд повинен врахувати думку свого народу", - зазначила Бербок.
У вечірній час 30 листопада в Тбілісі продовжуються активні протести проти уряду. Зурабішвілі висловила думку, що парламент Грузії є нелегітимним, внаслідок чого, за її словами, він не має права обрати нового президента країни. Актуальна керівниця Грузії зазначила, що її повноваження триватимуть до моменту, поки "законно обраний парламент" не призначить її наступника.