Юридичний портал

Сполучені Штати наклали обмеження на трьох колишніх високопосадовців Узбекистану.

Цю інформацію було озвучено в офіційному релізі Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, який був опублікований в понеділок, повідомляє Укрінформ.

"Сьогодні, в рамках святкування Міжнародного дня боротьби з рабством, OFAC оголосив про запровадження санкцій проти трьох колишніх урядовців Узбекистану, які мають відношення до торгівлі людьми та гендерного насильства, включаючи фізичне та сексуальне насильство над дітьми в державному дитячому будинку в Ургенчі, Узбекистан", - зазначили в американському агентстві.

Усі троє обіймали впливові посади на місцевому рівні, зокрема директора дитбудинку, начальника облуправління юстиції та начальника районного управління надзвичайних ситуацій. Вони "неодноразово брали участь у фізичному насильстві, сексуальному насильстві, торгівлі дітьми-сиротами".

Директорка дитячого закладу змушувала принаймні трьох підлітків брати участь у сексуальних актах з шістьма різними чоловіками в обмін на гроші та різні товари. Для досягнення своїх цілей вона вдавалася до фізичного насильства, погроз, ізоляції та голодування дівчат. Двоє інших працівників закладу також вимагали сексуальних послуг від дітей-сиріт у якості "відшкодування" за подарунки, які вони надали закладу.

Санкції запроваджені на підставі Глобального акту Магнітського.

Згідно з раніше опублікованою інформацією, Глобальний акт Магнітського був ухвалений у грудні 2016 року. Цей закон надає Президенту США можливість (хоча й не є обов'язковим) накладати санкції на фізичних та юридичних осіб у різних країнах, які причетні до корупційних схем, вбивств, тортур та інших серйозних порушень прав людини. Додатково, ці обмеження можуть стосуватися осіб, які обмежують свободу громадян у питаннях віросповідання, вираження думок, організації зібрань та проведення демократичних виборів. Також під санкції можуть потрапити ті, хто надає підтримку порушникам прав людини.

Читайте також