Сполучені Штати наклали обмеження на президента Куби.

Уряд США у п'ятницю, 11 липня, оголосив про запровадження санкцій проти президента Куби Мігеля Діаса-Канеля та інших високопоставлених чиновників країни через порушення прав людини, а також обмежив для них видачі американських віз перед четвертою річницею найбільших протестів на острові за останні десятиліття.
Державний секретар США Марко Рубіо опублікував у соціальній мережі X інформацію про те, що Державний департамент введе візові обмеження для кубинських посадовців, які займаються судовою та пенітенціарною системами. Ці заходи стосуються осіб, "які відповідальні за неправомірні арешти та тортури учасників протестів, що відбулися в липні 2021 року".
"Сполучені Штати продовжать підтримувати права і основні свободи кубинського народу, підкреслюючи, що в нашому регіоні немає місця для нелегітимних диктаторських урядів", - зазначив Рубіо у своїй заяві. Він також додав, що "поки кубинці страждають від браку продовольства, води, медичних препаратів та електрики, режим на Кубі витрачає кошти на своїх прибічників".
Адміністрація президента США Дональда Трампа реалізувала більш сувору політику стосовно кубинського уряду в порівнянні з курсом, який проводив його попередник Джо Байден. Крім обмежень щодо Діаса-Канеля, США також запровадили санкції проти міністра оборони Куби Альваро Лопеса Мієри та міністра внутрішніх справ Ласаро Альвареса Касаса.
Міністр закордонних справ Куби Бруно Родрігес висловив свою позицію щодо нових санкцій, зазначивши, що "Сполучені Штати здатні накладати обмеження на пересування революційних лідерів та проводити тривалу і безжальну економічну війну проти Куби", але при цьому "вони не в змозі зламати силу волі цього народу або його керівництва".
Представниця кубинського зовнішньополітичного відомства Йоана Таблада охарактеризувала Рубіо як "захисника геноциду, ув'язнень та масових вигнань".
Протести на Кубі, що розпочалися у 2021 році, були спровоковані численними відключеннями електроенергії в Гавані та інших містах. Правоохоронні органи разом із проурядовими групами жорстоко розправилися з учасниками протестів, внаслідок чого загинула щонайменше одна особа.
Правозахисні організації оцінили кількість затриманих у понад 1000 осіб, проте уряд не надав офіційних даних. Тоді кубинська влада заявила, що протести стали наслідком інформаційної кампанії США та десятиліть американських санкцій.
У 2022 році прокурори Куби оголосили, що приблизно 790 осіб знаходяться під розслідуванням у справі, пов'язаній із протестними акціями. Затриманим висували обвинувачення за різні злочини, починаючи від хуліганства і вандалізму до диверсійних дій.