США здійснили атаки на об'єкти ІДІЛ в Сирії: Байден зробив офіційну заяву.
Збройні сили США завдали авіаційних ударів по таборах та бойовиках ІДІЛ у Сирії, щоб вони не змогли відновити свою позицію після падіння уряду сирійського диктатора Башара Асада. Лише протягом неділі, 8 грудня, американські сили завдали десятків ударів.
Цю інформацію озвучив президент США у своєму зверненні, яке було опубліковане Білим домом. Він зазначив, що ІДІЛ може намагатися використати ситуацію в Сирії на свою користь.
"Ми чітко розуміємо той факт, що ІДІЛ спробує скористатися будь-яким вакуумом, щоб відновити свою здатність... Ми не дозволимо цьому статися. Тільки сьогодні сили США завдали десяток високоточних ударів, авіаударів, у межах Сирії, націлених на табори ІДІЛ та бойовиків ІДІЛ", - заявив він.
Згодом Центральне командування США повідомило, що здійснило численні авіаудари по понад 75 об'єктах, пов'язаним з "Ісламською державою", у центральній частині Сирії. Військові уточнили, що підрахунок бойових втрат триває, і наразі немає свідчень про жертви серед цивільних осіб.
Президент Сполучених Штатів охарактеризував падіння режиму Асада як "основоположний вчинок справедливості" та висловив надію, що після багатьох років жорстокого правління сирійці зможуть створити нове, більш вільне суспільство.
"Нарешті впав режим Асада, який завдавав страждань, катував та вбивав сотні тисяч безневинних сирійців. Це історичний шанс для страждального народу Сирії створити краще майбутнє для своєї гордої нації," - зазначив лідер США.
Одночасно він підкреслив, що Сполучені Штати "будуть уважними" стосовно сирійських бунтівників.
"Не помиляйтеся, деякі з повстанських груп, які знищили Асада, мають власну похмуру історію тероризму та порушень прав людини", - додав він.
Також чинний президент Сполучених Штатів підкреслив, що на протязі багатьох років основними партнерами Асада виступали Росія, Іран та ліванська організація "Хезболла". Проте зараз їхня підтримка зменшилася, оскільки вони самі ослабли внаслідок воєнних конфліктів.
"Проте протягом минулого тижня їхня підтримка значно знизилася, і сьогодні вони відчувають себе набагато більш вразливими, ніж у момент, коли я приймав цю посаду. Унаслідок цього вперше жодна з країн – ні Росія, ні Іран, ні "Хезболла" – не змогла підтримати цей жахливий режим у Сирії," – підкреслив американський президент.
Він зазначив, що Сполучені Штати не мають чіткої інформації про місцеперебування Асада, але активно слідкують за новинами, які свідчать про його можливі спроби знайти притулок у Москві.
Як зазначив OBOZ.UA, у своєму зверненні Байден підкреслив, що Росія не змогла забезпечити підтримку режиму Башара Асада через значні втрати, які вона понесла у війні з Україною. Він також зауважив, що російська підтримка Асаду виявилася "недостатньою".