Таїланд і Камбоджа досягли згоди щодо проведення переговорів для досягнення миру.

Внаслідок бойових дій, що тривають вже чотири дні, загинули щонайменше 34 особи, а понад 168 тисяч людей змушені були залишити свої домівки.
Напередодні Трамп оголосив, що провів переговори з керівниками Таїланду та Камбоджі, попередивши їх про можливість скасування торговельних угод у разі продовження конфлікту. Пізніше він додав, що сторонам вдалося домовитися про зустріч для обговорення ситуації.
Прем'єр-міністр Камбоджі Хун Манет заявив про готовність своєї країни до "негайного і безумовного припинення вогню", підкресливши, що Таїланд також дав згоду на зупинку бойових дій після переговорів Трампа з виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Таїланду Пхумтхамом Вечаячаєм.
"Це позитивна новина для солдатів і народів обох країн", - заявив Хун Манет.
За його словами, він доручив своєму заступнику, міністру закордонних справ Праку Сокхонну, координувати подальші кроки з держсекретарем США Марко Рубіо та безпосередньо взаємодіяти з міністром закордонних справ Таїланду для реалізації перемир'я.
У Таїланді висловилися більш обережно. Пхумтхам підтвердив готовність до укладення мирної угоди, проте підкреслив, що Камбоджа повинна продемонструвати свої щирі наміри. Бангкок закликав до термінових двосторонніх переговорів з метою відновлення довіри.
Незважаючи на дипломатичні намагання, атаки продовжуються. У неділю обидві сторони взаємно звинуватили одна одну у невиконанні угод: армія Таїланду повідомила про артилерійські обстріли з території Камбоджі, зокрема по спірному храму Та Муен Том, а камбоджійські сили, в свою чергу, заявили про "значне вторгнення" танків і піхоти з Таїланду.
Полковник Річа Суксованонт, який є заступником прес-секретаря тайської армії, зазначив, що спроби Трампа виступити в ролі посередника є "відокремленим аспектом". Він також підкреслив, що бойові дії продовжаться, і мир може бути встановлено лише за умови, що Камбоджа офіційно ініціює переговорний процес.
"Зупинка військових дій є неможливою, доки Камбоджа продовжує проявляти серйозну недобросовісність і систематично ігнорує основні засади прав людини та гуманітарного права", - повідомило міністерство закордонних справ Таїланду.
Сутички спалахнули після того, як Таїланд відкликав свого посла в Камбоджі пізно в середу й заявив про висилку посла Камбоджі в Бангкоку. Перед цим тайський солдат втратив кінцівку, підірвавшись на міні, які, за словами Бангкока, нещодавно встановили в спірному районі.
Понад століття Таїланд і Камбоджа оскаржують суверенітет у різних нерозмічених точках вздовж свого 817-кілометрового сухопутного кордону. Це призвело до сутичок протягом кількох років і щонайменше десятка смертей, зокрема під час тижневого обміну артилерійськими обстрілами у 2011 році.
Напруженість загострилася у травні після вбивства камбоджійського солдата під час перестрілки, яка переросла у повноцінну дипломатичну кризу й тепер спровокувала збройні зіткнення.
24 липня загострилися сутички між Таїландом і Камбоджею на спірному кордоні. Унаслідок обстрілів загинули мирні жителі, в тому числі дитина.
Наступного дня Таїланд і Камбоджа обмінялися інтенсивним артилерійськими обстрілами, попри заклики з регіону та світу до негайного припинення вогню. Унаслідок ескалації прикордонного конфлікту загинули щонайменше 16 людей
На фоні загострення прикордонного протистояння з Камбоджею, Таїланд оголосив про введення військового стану в восьми округах двох провінцій.