Юридичний портал

У 2024 році до Офісу омбудсмана надійшло в три рази більше звернень щодо булінгу в навчальних закладах порівняно з попереднім роком.

Станом на кінець 2024 року, Уповноважений з прав людини зафіксував 123 звернення.

У 2024 році Офіс Уповноваженого з прав людини зафіксував збільшення кількості звернень щодо булінгу в навчальних закладах, яке втричі перевищує показники 2023 року. Цю інформацію озвучив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець під час інтерв'ю для "Інтерфакс-Україна".

За його інформацією, щодня він отримує скарги щодо порушення прав дітей на належне ставлення в освітніх установах. Наприкінці 2024 року до Уповноваженого було подано 123 звернення.

У зв'язку з ростом кількості скарг на цькування, жорстоке поводження та інші форми насильства в навчальних закладах, омбудсман надіслав ініціативні листи до регіональних органів, Міністерства освіти і науки та Національної поліції. Метою цього звернення є проведення аналізу кількості дітей, які постраждали, кількості звернень до правоохоронних органів та випадків, коли агресори були притягнуті до відповідальності.

Лубінець вважає, що для уникнення подібних ситуацій необхідно активізувати інформаційні кампанії та інформувати суспільство про наслідки булінгу. Крім того, слід визначити організацію, яка буде відповідати за контроль за виконанням процедури реагування на випадки булінгу.

Нагадаємо, що в січні 2024 року Міністерство освіти і науки розпочало інформаційну кампанію, спрямовану на боротьбу з булінгом у навчальних закладах. У рамках цієї ініціативи учням, батькам і вчителям були представлені правові аспекти реагування на випадки булінгу.

У цьому розʼясненні представлено дані про ознаки та приклади булінгу, а також інформацію про те, до кого слід звертатися, якщо дитина стала учасником або свідком булінгу. Вказано, хто має обов'язок інформувати та реагувати на випадки булінгу в освітніх установах, яка процедура розгляду заяв і скарг на булінг, а також які результати очікуються після їх розгляду. Крім того, в документі наведено інформацію про можливі штрафи за вчинення булінгу.

У жовтні Міністерство освіти і науки представило новий сервіс для оперативного повідомлення про випадки булінгу. Діти або їхні батьки мають можливість заповнити лаконічну анкету та надіслати електронну скаргу, залучаючи до вирішення ситуації керівництво навчального закладу та, за необхідності, правоохоронців.

Читайте також