Юридичний портал

У Саудівській Аравії планують звести готель, який нагадуватиме місто з "Володаря перснів": які є проблеми з цим проектом?

Культовий роман Джона Толкіна "Володар перснів" продовжує надихати митців, творців та архітекторів в усьому світі. Нещодавно оголосили про нову туристичну розробку для Акабської затоки - і проєкт підозріло нагадує мотиви популярної екранізації.

У контексті надзвичайно спірного проєкту мегаполіса NEOM, керівництво Саудівської Аравії представило концепцію нової гостиниці Siranna, яка матиме форму шестикутної колони і міститиме 65 номерів і 35 приватних апартаментів. Про це повідомило видання Mirror.

Прихильники всесвіту "Володаря перснів" швидко звернули увагу на подібність цієї споруди до Мінас-Тіріта - білосніжної фортеці, що піднімається над пиловими рівнинами та інтегрована в гірський ландшафт, обгороджена могутніми стінами.

"Siranna демонструє невпинні зусилля NEOM у створенні природних просторів, що забезпечують сталий розвиток у майбутньому та сприяють креативності, водночас пропонуючи бездоганний досвід розкішної гостинності", - відзначається у заяві на сайті NEOM.

Крім унікального архітектурного оформлення, готель запропонує відвідувачам пляжний клуб, wellness-центр та спа-зону для релаксації.

Спроектований Вудсом Баготом, навколишній ландшафт Сіранни включає скелі та природні стежки.

Хоча точна вартість надзвичайно амбітного готелю не була оприлюднена, проєкт NEOM оцінюється в суму від 1 до 1,5 трлн доларів. Це більше, ніж величезний державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, який становив 925 мільярдів доларів станом на липень цього року.

З огляду на те, що NEOM переходить до нового етапу свого розвитку, нова команда управлінців гарантуватиме безперервність операцій, адаптивність та ефективність, відповідно до загальної концепції та цілей проєкту, повідомляє Neom.

Загалом проект NEOM має містити 10 регіонів, включаючи портове місто у формі восьмикутника під назвою Оксагон, дзеркальний мега-місто The Line і острівний курорт під назвою Sindalah.

Останніми місяцями проєкт зазнавав постійних звинувачень у порушенні прав людини. Правозахисна організація ALQST зазначила, що з моменту старту масштабного проєкту Vision 2030 у Саудівській Аравії в 2016 році загинуло 21 000 працівників.

У жовтні ITV випустив документальний фільм "Kingdom Uncovered: Inside Saudi Arabia", в якому йдеться про те, що приблизно 100 000 осіб зникли безслідно з моменту реалізації ініціативи Vision 2030. Як повідомляє Reuters, команда проєкту діяла в умовах надзвичайного тиску, але все ж зіштовхнулася з деякими затримками.

На початку цього року експерти Ради ООН з прав людини висловили тривогу щодо питань страт робітників. Саудівська Аравія спростувала ці звинувачення, а наслідний принц Мохаммед бін Салман, правитель Королівства, пообіцяв витратити трильйони на покращення міжнародного іміджу країни.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про те, чи насправді принци Саудівської Аравії планують атакувати російський нафтовий сектор.

Читайте також