Україна уклала угоду про основи штучного інтелекту та права людини.

Цей документ окреслює основні принципи, яких повинна дотримуватися держава при розробці законодавства та впровадженні продуктів штучного інтелекту в державному секторі.
Україна уклала угоду про Рамкову конвенцію Ради Європи, присвячену штучному інтелекту, правам людини, демократичним принципам та верховенству права. Цю інформацію оприлюднили в Міністерстві цифрової трансформації.
Цей документ окреслює основні принципи, яких повинна дотримуватися держава при розробці законодавства та впровадженні продуктів штучного інтелекту в державному секторі: дотримання людської гідності, прозорість процесів, недопущення дискримінації, охорона приватності, надійність і забезпечення безпеки.
Конвенцію підписали заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Борняков і заступник Генерального секретаря Ради Європи Бьорн Берге в Страсбурзі, Франція.
Конвенція стане активно діяти після того, як її затвердить Верховна Рада.
"Стандарти у галузі штучного інтелекту є критично важливими для безпеки мільйонів українців. Незабаром AI з'явиться в додатках "Дія" та "Мрія", тому надзвичайно важливо вже сьогодні визначити принципи безпечного використання цієї технології у наших рішеннях. При формуванні вимог ми звертаємо увагу на міжнародні та європейські стандарти, адже Україна активно інтегрується у європейський цифровий простір", -- підкреслив Олександр Борняков.
Конвенцію раніше підписали 15 урядів, серед яких Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія та інші технологічні держави.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що основи конвенції будуть непрямо впливати на бізнес-середовище: держава ініціюватиме проекти для приватних компаній, які сприятимуть інтеграції цих принципів у процес створення їхніх продуктів.
Зокрема, Мінцифра планує впровадження методології HUDERIA, розробленої Радою Європи. Ця методологія сприятиме оцінці AI-продуктів з точки зору дотримання прав людини, демократичних принципів та верховенства права. Крім того, варто зазначити, що конвенція не охоплює застосування штучного інтелекту в оборонному секторі, — підкреслили в міністерстві.
Нагадуємо, що зовсім недавно Міністерство цифрової трансформації виклало своє початкове бачення щодо розвитку штучного інтелекту в Україні. Для випробування та розширення технологій планується створення WINWIN AI Center of Excellence.