Юридичний портал

Українські учні виїжджають за межі країни: омбудсменка поділилася інформацією про серйозність ситуації.

В Україні потрібно створити державну стратегію, яка б сприяла поверненню як дорослих, так і молодих біженців.

Освітня омбудсменка Надія Лещик висловила свою думку щодо масового виїзду старшокласників за межі країни в інтерв'ю для Укрінформу.

За словами співрозмовниці, відсутні точні статистичні дані по вікових категоріях, однак виїздять як юнаки, так і дівчата. Директори навчальних закладів та викладачі спостерігають зменшення кількості одинадцятикласників у класах - деякі учні переходять на дистанційне навчання і незабаром залишають Україну, намагаючись адаптуватися до нового життя в іншій країні.

Читайте також: Освіта під загрозою: молоді люди масово покидають Україну.

Головною причиною цього виїзду є занепокоєння щодо безпеки. Додатково, багато батьків переймаються чутками про можливе зниження віку призову до 18 років.

"Що змушує їх виїжджати? Саме побоювання щодо мобілізації з 18 років дуже лякають родини. Часто, бачачи дітей за кордоном, розумієш, що їм там важко адаптуватися, виникають проблеми. Їм було б краще залишитися в Україні. Але ми маємо зрозуміти, що може змусити їх повернутися", - зазначає Лещик.

Дослідження, проведене Уповноваженим з прав людини, виявило, що для повернення біженців ключовими факторами є забезпечення житлом, наявність роботи та підтримка родичів в Україні. Багато батьків також акцентують увагу на важливості освітніх можливостей у країні.

В даний час чимало українських учнів та їх родин обирають продовжити освіту за межами країни через занепокоєння щодо безпеки, процесу мобілізації та доступних освітніх шансів.

Витік молодих спеціалістів може привести до нестачі кваліфікованих фахівців, особливо в технічних сферах, що суттєво знизить потенціал держави. Більш того, це також сприяє швидшому зменшенню населення в країні.

Читайте також