Юридичний портал

Уряд Сирії втратив своє управління над Алеппо.

Алеппо, друге за величиною місто Сирії, вперше з початку конфлікту перестало бути під контролем режиму Башара Асада, повідомив керівник Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини.

Друге за величиною місто Сирії, Алеппо, вперше з початку конфлікту втратило контроль уряду Башара Асада. Цю інформацію в неділю, 1 грудня, підтвердив Рамі Абдель Рахман, очільник Сирійського центру моніторингу прав людини, що розташований у Великобританії, під час інтерв'ю AFP.

За словами Рамі Абдель Рахмана, угрупування "Хаят Тахрір аш-Шам" та їхні союзники повстанці "мають під контролем місто Алеппо, за винятком територій, які контролюють курдські сили". Це вперше з початку громадянського конфлікту, коли Алеппо "вибуло з-під влади сирійського уряду".

Раніше повідомлялося, що бойовики угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" провели швидку атаку та захопили практично все місто Алеппо в північно-західній частині країни. Вони взяли під контроль аеропорт і заблокували всі дороги, що ведуть до міста. Крім того, повстанці з північно-західної провінції Ідліб продовжують успішно просуватися в райони, які раніше підпорядковувалися сирійській армії.

Група "Хаят Тахрір аш-Шам" вважається правонаступником "Фронту Аль-Нусра", який раніше був частиною терористичної організації "Аль-Каїда" у Сирії. Хоча у 2016 році відбувся публічний розрив з "Аль-Каїдою" та зміна назви, "Хаят Тахрір аш-Шам" продовжує дотримуватись салафітсько-джихадистських принципів, що підкреслює американський аналітичний центр Центр стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS). Основна діяльність цієї терористичної групи зосереджена на сирійській території.

Місто Алеппо зазнало значних руйнувань у період з 2012 по 2016 роки через інтенсивні бойові дії та бомбардування. Після того, як сирійський уряд відновив контроль над містом, велика частина його інфраструктури була відновлена. Сьогодні в Алеппо проживає приблизно 2,5 мільйона жителів.

Повстанці розпочали наступ на Алеппо 27 листопада. Ескалація стала найбільшою з 2020 року, коли сторони домовилися припинити вогонь за посередництва Росії та Туреччини у війні, що триває з 2011 року та спричинила масову хвилю біженців з країни.

Агентство Associated Press повідомляє, що наступ розпочався в той момент, коли проіранські угруповання, включаючи "Хезболлу", які раніше підтримували уряд, зосередили свої сили на конфлікті з Ізраїлем. Як зазначає агентство, урядові війська не виявили практично ніякого значного опору бойовикам. Колишній посол США в Сирії Роберт Форд зауважив, що сирійська армія в деяких регіонах "майже зазнала поразки".

Росія кілька днів завдає авіаударів по районах Сирії, в яких зміцнилися бойовики ісламістських угруповань, що воюють проти урядових військ. Російська авіація атакує Алеппо, а також міста та села у провінції Ідліб на північному заході Сирії та в центральній провінції Хама.

Крім того, підтримку режиму в Дамаску оголосив і Тегеран. Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі зустрічається 1 грудня з главою МЗС Сирії.

Читайте також