В Естонії прийняли рішення не визнавати новообраний парламент, уряд і президента Грузії.
Парламент Естонії (Рійгікогу) схвалив заяву, згідно з якою не визнає парламент, уряд та нового президента Грузії.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ERR.
Згідно з заявою, Рійгікогу не визнає парламент та уряд Грузії, які були сформовані після минулих парламентських виборів із численними фальсифікаціями та в умовах залякування населення, а також законність призначеного на посаду президента.
Одночасно естонський парламент підтверджує легітимність президентки Саломе Зурабішвілі та її зусилля щодо вирішення конституційної кризи в країні.
Протягом останніх десяти років Естонія зростаючим занепокоєнням слідкувала за активністю Російської Федерації, яка намагається розколоти грузинське суспільство і втручатися у демократичні процеси в Грузії. Партія "Грузинська мрія", що має підтримку з боку Росії, маніпулює результатами виборів, аби встановити повний контроль над державними структурами та придушити опозиційні сили і громадянські ініціативи, зазначено в заяві.
У Рійгікогу висловили підтримку народу Грузії, який бореться за свої права, дотримання Конституції, демократичні цінності та європейське майбутнє своєї країни.
Відповідно до заяви, Рійгікогу звертається до Європейської комісії та країн-членів Європейського Союзу з закликом ввести санкції проти грузинських політиків і державних службовців, які беруть участь у жорстокому придушенні мирних акцій протесту та переслідуванні активістів, що захищають права громадянського суспільства в Грузії.
Згідно з інформацією Укрінформу, у Грузії спалахнули масові протести після оголошення прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе 28 листопада 2024 року про призупинення чотирирічних дискусій щодо вступу країни до Європейського Союзу.
Цей крок викликав численні щоденні протести, які часто переходили в насильницькі зіткнення. Поліція неодноразово застосовувала спеціальні підрозділи, сльозогінний газ та водомети для розгону учасників акцій.
14 грудня 2024 року виборча колегія Грузії обрала президентом Міхеїла Кавелашвілі, колишнього спортсмена у футболі та члена партії "Сила народу", яка офіційно відокремилася від правлячої політичної сили. Кавелашвілі став єдиним кандидатом на цю посаду, оскільки опозиційні сили вирішили не брати участі у виборах.
Легітимність президентських виборів у Грузії оскаржують п'ятий президент Саломе Зурабішвілі та опозиційні сили. Зурабішвілі підкреслила, що її повноваження триватимуть до моменту обрання нового президента новим складом парламенту.
У державі час від часу проходять акції протесту проти проросійського керівництва.