В Одеській області сталася трагедія: поліцейський автомобіль наїхав на дитину, а її батька забрали до територіального центру комплектування. Які коментарі надають у військовому комісаріаті?

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а також на поліцію Одеської області.
1 травня співробітники Національної поліції передали до 2-го відділу Білгород-Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки особу, яка, згідно з наявними обліковими даними, перебувала у розшуку через порушення ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття стосується порушень, пов’язаних із військовими обов'язками та призовом на військову службу.
"Після перевірки військово-облікових відомостей громадянина його направили на обстеження в військово-лікарську комісію. Під час проходження комісії він скаржився на раптове погіршення самопочуття, через що була викликана бригада екстреної медичної допомоги", - повідомляють військові.
За результатами обстеження, громадянина за рішенням лікарів було невідкладно госпіталізовано до закладу охорони здоров'я.
"Протягом часу, коли ця особа знаходилася в приміщенні РТЦК та СП, не застосовувалися жодні фізичні методи примусу чи інші дії, які могли б бути визнані незаконними. Всі дії виконувалися виключно в рамках наданих повноважень відповідно до чинного законодавства України, з дотриманням основних прав людини", - підкреслили в ТЦК.
Згідно з інформацією, наданою Одеським військовим комісаріатом, повідомлення, які ширяться в суспільстві і пов'язані з дорожньо-транспортною пригодою, що, за словами деяких осіб, сталася напередодні за участю представниці правоохоронних органів, абсолютно не відображають діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
"Територіальні центри комплектування не уповноважені на процесуальне реагування чи слідчі дії у справах про ДТП - ці питання належать до компетенції Національної поліції та органів прокуратури, які здійснюють розслідування відповідно до Кримінального процесуального кодексу України", - зазначили у ТЦК.
Щодо розповсюдженої в медіа інформації про статус багатодітного батька, в військкоматі уточнили, що відповідно до чинного законодавства, для отримання відстрочки служби необхідно мати на утриманні трьох і більше неповнолітніх дітей, що підтверджується офіційними документами.
"На момент оформлення відповідного протоколу такі документи не були надані. Додатково звертаємо увагу на те, що одна з трьох дітей юридично перебуває під опікою одного з батьків, що виключає можливість застосування норми про багатодітність як підстави для відтермінування," - зазначили в ТЦК.
Аварія трапилася 29 квітня приблизно о 17:00 у Татарбунарах. Правоохоронці з'ясували, що поліцейська наїхала на семирічну дівчинку з місцевості, коли вона переходила дорогу по пішохідному переходу.
"Лікарі провели огляд дівчинки, в результаті чого було виявлено легкі садна, після чого її відпустили додому. Поліцейські Одеської області повідомили, що перевірка водійки на алкоголь виявила, що вона була твереза."
На період проведення службового розслідування поліцейського усунули від виконання його обов'язків.
Згідно з інформацією, представленою місцевими засобами масової інформації, на наступний день батько дитини завітав до районного відділення поліції, щоб отримати деталі. Проте його там мобілізували. 1 травня чоловіка перевели до ТЦК, де він пережив гіпертонічний криз і потребував госпіталізації.