В Україні знову розпочали перевірки у випадках, коли працівники подають скарги на дискримінацію та мобінг на робочому місці.

У вівторок, 15 квітня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №11044, який передбачає відновлення перевірок щодо мобінгу — цькування та приниження на робочому місці — під час дії воєнного стану. Законопроєкт отримав підтримку 247 депутатів, про що повідомила його автор Юлія Гришина.
Унаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації скасували проведення позапланових перевірок у сфері трудових відносин. Законопроєкт №11044 був ініційований у відповідь на зростаючу кількість скарг щодо випадків мобінгу, які надходять до Державної служби України з питань праці.
У грудні 2022 року вступив у силу закон, спрямований на запобігання та боротьбу з мобінгом. Відповідно до цього закону, випадки цькування працівників можуть призводити до накладення штрафу на фізичних осіб у розмірі від 850 до 1700 гривень, або ж виконання громадських робіт тривалістю від 20 до 30 годин.
Фізичним особам - підприємцям, які використовують найману працю, та посадовим особам за цькування на робочому місці загрожує штраф від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин.
Інформаційний документ
Мобінг являє собою порушення прав людини, яке відбувається в рамках трудових відносин. Це явище проявляється через психологічний та економічний тиск, що має на меті принизити особу, а іноді навіть довести її до звільнення.