Юридичний портал

В день народження Владислава Єсипенка, який був засуджений Росією, віцепрезидентка Бундестагу направила йому лист.

"Крим.Реалії" інформують, що у лютому Катрін Ґьорінґ-Екардт стала політичним наставником журналіста.

Віцепрезидентка Бундестагу Катрін Ґьорінґ-Екардт написала листа до засудженого Росією українського журналіста-фрилансера видання "Крим.Реалії" Владислава Єсипенка в день його 56-річчя. Про це повідомляється на сайті видання.

"Сьогодні Ви знову змушені святкувати свій день народження в обмеженнях. І в цей особливий день я хочу запевнити Вас: Ви не забуті. До Вашої ситуації прикута уважна увага Європи та всього світу", – зазначила пані Ґьорінґ-Екардт.

Вона підкреслила, що голос Єсипенка намагаються придушити шляхом незаконного ув'язнення, катувань та залякувань.

"Я докладу всіх зусиль, щоб Ваш голос продовжував лунати. Для того, щоб суспільство було в курсі подій у Криму, ставлення окупантів, а також про долі політичних в'язнів — і, в першу чергу, про Вашу ситуацію," — підкреслила Ґьорінґ-Екардт.

Повний текст звернення можна прочитати тут.

Як повідомляють "Крим.Реалії" (проєкт "Радіо Свобода"), у лютому віцепрезидентка Бундестагу Катрін Ґерінґ-Екардт взяла політичне менторство над Єсипенком.

Зображення: Катрін Ґьорінґ-Екардт звертається до Владислава Єсипенка / Instagram goeringeckardt

Владислав Єсипенко — український журналіст та фрилансер, пов'язаний з проектом "Крим.Реалії". До свого арешту він займався висвітленням соціальних та екологічних питань, а також проводив опитування серед мешканців Криму.

10 березня 2021 року в окупованому Криму російські військові затримали Владислава Єсипенка після його участі в заході, приуроченому до дня народження Тараса Шевченка, який відбувся в Сімферополі.

6 квітня 2021 року Єсипенко на "суді" в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці. Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікувало "Крим.Реалії".

У ФСБ повідомили про затримання журналіста, стверджуючи, що він нібито збирав інформацію "на користь українських спецслужб". Пізніше відомство звинуватило його у незаконному виготовленні боєприпасів, зокрема в "виймання зі схованки елементів вибухового пристрою". Російські правоохоронці висунули Єсипенку звинувачення в намірі вилучити гранату з секретного місця, нібито за вказівкою Служби зовнішньої розвідки України.

16 лютого 2022 року так звана "влада" Криму винесла вирок Єсипенку, призначивши йому шість років ув'язнення в колонії загального режиму та наклавши штраф у розмірі 110 тисяч рублів (понад 41 тисячу гривень).

З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС України, низка правозахисних українських організацій, "Репортери без кордонів", Держдеп США та президент "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" Джеймі Флай, а нещодавно -- Платформа захисту журналістів при Раді Європи.

Активісти у сфері прав людини переконані, що основною причиною, чому Владислав Єсипенко зазнає переслідувань, є його робота як фрилансера для "Крим.Реалії" — ініціативи "Радіо Свобода", що фокусується на висвітленні порушень прав людини, які вчиняються російською окупаційною адміністрацією в Криму.

Читайте також