Юридичний портал

Уряд Грузії має намір відзначити тих чиновників, які опинилися під західними санкціями, повідомив Кобахідзе.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що керівників Міністерства внутрішніх справ країни, які підпали під санкції США та Великої Британії, відзначать орденом Честі.

"Це не лише відповідь на санкції, це не лише відповідь на несправедливе рішення, а це насамперед відповідь на гідні дії представників МВС. Це відповідь на гідність та людяність", - заявив він 20 грудня.

Як зазначив Кобахідзе, "після інавгурації нового президента 29 грудня до ордена буде представлено міністра внутрішніх справ, віцепрем'єра Грузії Вахтанга Гомелаурі, а також ще десятьох поліцейських посадовців".

Він також запевнив: "якщо якийсь чиновник понесе фінансові втрати внаслідок санкцій, грузинський уряд повністю відшкодує ці збитки".

Орден Честі є державним відзнакою Грузії, створеним у 1992 році. Ця нагорода присуджується за указом президента країни або за рішенням парламенту. Її вручають за видатні досягнення на благо держави, а також за внесок у розвиток науки, культури, спорту і зміцнення міжнародних зв'язків.

Ця нагорода вважається однією з найшанованіших в державі.

Діюча президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила незадоволення рішенням прем'єр-міністра, охарактеризувавши цей крок як "провокаційний".

"Фактично, прем'єр оголосив, що орденом Честі будуть нагороджені ті, хто безпосередньо причетний до репресій, насильства та, прямо кажучи, тих жахів, які відбувалися і відбуваються на вулицях Тбілісі. Це є провокаційною заявою. Ми вже звикли до подібних провокацій", - зазначила Зурабішвілі під час прес-конференції.

Литва нещодавно ввела санкції проти прем'єр-міністра Грузії та 16 інших посадовців, про що повідомив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс в соціальній мережі Х. Він обійняв цю посаду лише кілька днів тому.

Литва висловлює свою підтримку грузинському народу та його прагненню до європейської інтеграції. У співпраці з Естонією ми вирішили розширити перелік грузинських політиків, підпорядкованих санкціям, додавши ще 17 осіб, серед яких прем'єр-міністр Іраклі Кобахідзе. Ми не будемо миритися з насильством і репресіями проти мирних демонстрантів, журналістів і опозиційних сил. Настав час об'єднати зусилля на рівні Європейського Союзу!", - наголосив міністр.

Раніше про те, що Естонія запровадила санкції проти прем'єра Грузії Іраклі Кобахідзе і ще 13 представників влади країни, повідомив голова МЗС Естонії Марґус Цахкна.

Перед цим країни Балтії, а саме Литва, Латвія та Естонія, вирішили ввести санкції проти Бідзіни Іванішвілі, олігарха і засновника правлячої партії Грузії "Грузинська мрія", а також проти керівництва Міністерства внутрішніх справ Грузії через порушення прав людини. Інформацію про санкції оприлюднив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

У Грузії з 28 листопада тривають протести. Вони розпочалися після того, як прем'єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Читайте також